Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pamiątkowy kamień w parku będzie przeniesiony


 


obrazekPamiątkowy kamień przeniesiony zostanie na drugą stronę Dębu Niepodległości. W mławskim parku od kilku dni trwają prace ziemne przy Dębie Niepodległości. W wykonanym wykopie został wylany betonowy postument pod  kamień z pamiątkową tablicą.

Zapytaliśmy mławski ratusz o powody przeniesienia kamienia. – Propozycję zmiany lokalizacji kamienia złożył Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Miejsce, na którym stanie będzie bardzie funkcjonalne, a kamień z ozdobną tablicą będzie lepiej widoczny dla osób spacerujących po parku. Po przestawieniu kamień będzie stał frontem do głównej alei, jednak wciąż przy Dębie Niepodległości. Kamień ozdobi nowa, szklana tablica o wymiarach 80 x 60 cm (prostokąt w poziomie ) ozdobiona m.in. napisem „DĄB NIEPODLEGŁOŚCI 1918) oraz godłem Polski z lat 20. XX wieku.

Odsłonięcie tablicy jest zaplanowane na 11 listopada br. Stara tablica (z lat 80. ubiegłego wieku) zostanie przekazana do Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej – wyjaśnia miejski rzecznik prasowy Magdalena Grzywacz.

(red)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x