Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Białe serca w walce z uzależnieniami po raz jedenasty


plkXIKBSJuż 12 października rozpocznie się XI Kampania Białych Serc – ogólnopolski, solidarny protest przeciwko narkotykom, w tym roku pod hasłem „S.O.S. DLA MŁODZIEŻY”, i potrwa do 27 października. Szczególnie poświęcona będzie młodzieży borykającej się z problemem uzależnienia od alkoholu.


Jak informuje Mariusz Zalewski pomysłodawca i organizator kampanii, na dzień dzisiejszy patronat nad nią objął biskup płocki Piotr Libera, starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski, dyrektor wydziału edukacji i zdrowia w starostwie Jan Marek Wtulich, komendant powiatowy policji w Mławie mł. insp. Artur Ryfiński, Paweł Lucima – maratończyk, Kamil Bazelak – zawodnik MMA i ambasador Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie, Beata Kij – organizatorka wielu imprez sportowych związanych ze sztukami walki. Cały czas główny sztab Kampanii Białych Serc pozyskuje kolejne patronaty.

W czasie ogólnopolskiego, solidarnego protestu przeciwko narkotykom odbędą się,
jak co roku w wielu miejscach w Polsce, liczne prelekcje o tematyce antyuzależnieniowej, warsztaty, szkolenia profilaktyczne, imprezy sportowe promujące zdrowy styl życia, spotkania młodzieży z policjantami oraz osobami uzależnionymi, koncerty, głośne Marsze Białych Serc przeciwko narkotykom, wieczory pamięci poświęcone ofiarom uzależnień i wiele wiele innych akcji.

Rok temu w X Kampanii Białych Serc, która poświęcona była uzależnieniu od gier hazardowych oraz gier komputerowych wzięło udział 759 uczestników – szkoły, przedszkola, instytucje, różne organizacje, ośrodki, jednostki policji, wojska i straży pożarnej. Łącznie w całym kraju odbyło się 908 akcji.

Mariusz Zalewski za pośrednictwem mediów zaprasza do udziału w tegorocznej kampanii i włączenia się w solidarny protest przeciwko narkotykom. Podmioty, które chciałby wziąć udział w kampanii proszone są o kontakt pod numerem tel. 666 590 418 lub pocztą elektroniczną – adres [email protected]

Główny organizator Grupa Zalewski prześle kartę zgłoszeniową, którą należy wypełnić i odesłać do 10 października.

Także mieszkańcy w całej Polsce mogą włączyć się w protest poprzez zawieszenie papierowego serduszka lub serduszek w oknie swojego domu w dniach od 12 do 27 października, czyli przez cały czas trwania kampanii. Wystarczy później zrobić zdjęcia, zaznaczyć miejscowość i również przesłać na adres [email protected]
Białe serduszko jak i biały balonik jest od jedenastu lat symbolem Kampanii Białych Serc.

W ramach XI Kampanii Białych Serc Grupa Zalewski Patrol – główny organizator działań przeprowadzi na terenie Mławy akcje:

12 października – początek kampanii, czyli tradycyjnie odwiedziny grobów osób uzależnionych. W wielu miejscach w Mławie pojawią się białe serduszka.

23 października – IV MARSZ BIAŁYCH SERC, godz. 10.30 – zbiórka w parku miejskim przy pomniku J. Piłsudskiego.

24 października – od godz. 10.00 „DOPALAM SIĘ ZDROWO” z finałem akcji „ZAPALACZEM W DOPALACZE”, którą Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie prowadziło w czasie wakacji.

26 października – godz. 10 debata „MŁODYCH O MŁODYCH” w sali papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie z udziałem uczniów z naszego miasta oraz Wieczni Kościelnej, Kuczborka-Osady i Pułtuska.

27 października – ostatni dzień XI Kampanii Białych Serc, który poświęcony będzie tragicznie zmarłym ofiarom uzależnień. O godz. 19.30 odbędzie się „NOC STAREGO PARTYZANTA” , spotkanie poświęcone śp. Wiesławowi Hagedornemu – dziennikarzowi, publicyście, a także ambasadorowi Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.

Oprac. el

Źródło i zdjęcia: Mariusz Zalewski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x