Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pracowity tydzień służb ratowniczych


foto: codziennikmlawski

foto: codziennikmlawski


28.09.2015  około godziny 07.24 w Mławie przy ul. Kościuszki doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych (marki Renault Laguna, Nissan Micra i Opel Astra) Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na około 15 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 17 minut.

29.09.2015 około godziny 20.43 w miejscowości Nowa Wieś gmina Szydłowo
Doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych (marki Mazda 5 i Audi A4). Osób poszkodowanych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na około 15 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 38 minut.

02.10.2015 około godziny 05.24 w Mławie przy ul. Warszawskiej doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Volkswagen Polo i dostawczego marki Fiat Ducato.
W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu była karetka pogotowia, której personel udzielił pomocy jednej osobie lekko poszkodowanej. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pozostałości powypadkowych. Zniszczeniu uległ przód samochodu Fiat Ducato oraz tył samochodu VW Polo. Straty oszacowano na około 3 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 48 minut.

02.10.2015 około godziny 12.38 w Mławie przy ul. Żwirki doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych (marki Renault Megane, Renault Laguna i Volkswagen Passat). Osób poszkodowanych nie było. Jedna z pasażerek będąca w ciąży uskarżała się na ból głowy. Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego nie stwierdził obrażeń u tej osoby, jednakże została ona zabrana na badania do szpitala. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu pozostałości po zdarzeniu. Zniszczeniu uległ tył samochodu Renault Megane, przód i tył samochodu Renault Laguna oraz przód samochodu VW Passat. Straty oszacowano na około 13,5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 51 minut.

03.10.2015 około godziny 08.25 w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Mławie przy ul. Słowackiego doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Poszkodowana została właścicielka mieszkania. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu była karetka pogotowia, której personel udzielił pomocy osobie poszkodowanej. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dokonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla w pomieszczeniu łazienki ( w której doszło do podtrucia). Pomiar po wcześniejszym przewietrzeniu pomieszczenia (przed naszym przybyciem) potwierdził obecność tlenku węgla i wskazał stężenie CO na poziomie 150 ppm. Dalsze nasze działania polegały na pomocy zespołowi pogotowia w przemieszczeniu poszkodowanej do karetki oraz dokładnym przewietrzeniu mieszkania i ponownym pomiarze na obecność CO – miernik nie wykazał żadnego stężenia CO. Akcja trwała 30 minut.

04.10.2015 około godziny 02.42 w miejscowości Lipowiec Kościelny doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki BMW, który uderzył czołowo w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Na miejscu zdarzenia obecne były dwa zespoły pogotowia ratunkowego, których personel udzielił pomocy poszkodowanym. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej dwóch poszkodowanych znajdowało się poza pojazdem, jedna poszkodowana znajdowała się w pojeździe w stanie przytomnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu głównego zaworu w instalacji gazowej pojazdu. Droga na miejscu zdarzenia została zablokowana w obydwu kierunkach. Zniszczeniu uległ przód samochodu BMW. Straty oszacowano na około 4 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 2 godziny 42 minuty.

źródło KPPSP w Mławie

mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x