Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Nauczyciele będą świętować z zespołem Żuki


Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwanym Dniem Nauczyciela zbliża się wielkimi krokami. Dla wyróżniających się pedagogów będą Nagrody Burmistrza i Starosty.

KSP Mława nabór

– Wzorem lat ubiegłych obchody Dnia Edukacji Narodowej będą organizowane przez Samorząd Miasta Mława we współpracy ze starostwem powiatowym – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy ratusza. Jak dodaje, nauczyciele wszystkich szkół publicznych, dla których organami prowadzącym jest miasto lub powiat, zostaną zaproszeni 12 października na godz. 18 do sali I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie na koncert zespołu „Żuki”. Jest to grupa grająca covery gwiazd rocka lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

W tym dniu burmistrz Sławomir Kowalewski oraz starosta Włodzimierz Wojnarowski wręczą nauczycielom nagrody.
Magdalena Grzywacz zdradza, że w tegorocznym budżecie miasta fundusz nagród wynosi 38 tys. zł, a wysokość wyróżnienia dla pedagoga to dwukrotne miesięczne wynagrodzenie nauczyciela stażysty, czyli 5 435 zł brutto. Nagrodę w tej wysokości otrzyma 7 pedagogów, ale szczegóły na razie są tajemnicą.

Tak samo zresztą, jak w starostwie. Tutaj laury trafią do 9 nauczycieli z placówek prowadzonych przez powiat. Wysokość nagrody dla jednej osoby wynosi ok. 3,5 tys. zł. – To więcej niż wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego, czyli z najwyższym stopniem awansu zawodowego, bo to wynosi 3 100 zł – usłyszeliśmy od Jana Wtulicha, dyrektora wydziału edukacji i zdrowia w starostwie.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz