Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

ZS nr 3 w Mławie już dekadę pod patronatem marszałka


foto: codziennikmlawski

foto: codziennikmlawski


Z okazji 10-lecia przyjęcia przez placówkę imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego przed budynkiem odsłonięto jego pomnik. Szkoła świętowała też 85 lat istnienia.

Uroczystości 2 października rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego, a później przeniosły przed budynek szkoły. Oprawę muzyczną zapewniła Mławska Orkiestra Dęta. Oprócz społeczności szkolnej w obchodach uczestniczyły władze miasta i powiatu w osobach burmistrza Sławomira Kowalewskiego i starosty Włodzimierza Wojnarowskiego, radni i pracownicy samorządowi, dyrektorzy mławskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, emerytowani nauczyciele i przyjaciele placówki. Wyjątkową postacią był gen. Józef Zysk, wiceprezes zarządu Związku Piłsudczyków, który przybył w mundurze z epoki. To on w towarzystwie m.in. mławskich włodarzy i dyrektora zespołu Stefana Wojnarowskiego odsłonił popiersie marszałka, które następnie zostało poświęcone przez księży. Gen. Zysk odznaczył także sztandar „Trójki”.
Po okolicznościowych przemówieniach dotyczących szkoły i jej patrona, apelu poległych i ślubowaniu złożonym przez przedstawicieli klas pierwszych obchody przeniosły się do środka. Tutaj odbyła się konferencja „Współczesny patriotyzm a tradycja”.

el

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
6 lata temu

Podczas uroczystości panowała bardzo rodzinna atmosfera… szkoda tylko, że zabrakło pana radnego miejskiego

Obserwator
Obserwator
6 lata temu

Pewnie czysty przypadek, nie związany z kampanią wyborczą, zdecydował o reprezentowaniu marszałka Struzika przez niskiej rangi urzędnika. Przedstawiciel trzeciorzędny, ale celebrowało trzech Wojnarowskich!

Bros
Bros
6 lata temu
Reply to  Obserwator

Czwarty Wojnarowski, Janusz radny miasta nie celebrował?

Mario
Mario
6 lata temu

O ! widzę, że był i słynny kandydat na posła – syn jeszcze bardziej słynnego włodarza…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x