Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Udany debiut Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej


foto: Krzysztof Koziatek

foto: Krzysztof Koziatek


W ostatnią niedzielę września na obiekcie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozegrano wojewódzkie zawody w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Udany występ zanotowani reprezentanci mławskich szkół podstawowych. Wrócili do domu z sześcioma medalami.

Wszyscy trenują na co dzień w Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej. Za ich rozwój odpowiada duet trenerów, Elżbieta Reks i Krzysztof Koziatek. To nie jedyna grupa w powołanej do niedawna organizacji. Gimnazjalistami opiekuje się Adam Szymański.

Akademia działa w ramach rządowego programu „Lekkoatletyka dla każdego”. W połowie sierpnia burmistrz Mławy podpisał umowę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Dzięki temu Ministerstwo Sportu i Turystyki sfinansowało etaty dla czterech trenerów, dodatkowo
20. dzieci korzysta z darmowego odżywiania. Zakupiono także sprzęt i urządzenia potrzebne do odpowiedniego szkolenia.

Gruntowany remont przejdzie także mławski stadion. Wzbogaci się m.in. o o nową bieżnię oraz urządzenia, służące do wyszkolenia wysokiej klasy skoczków w dal i o tyczce. Nad odpowiednią realizacją całego projektu czuwać będzie trener-koordynator Edward Szymczak. Pod jego skrzydłami wyrosły dwie wspaniałe zawodniczki Monika Pyrek i Anna Rogowska. W przeszłości zdobywały medale na mistrzostwach Świata oraz Igrzyskach Olimpijskich.

Mamy nadzieję, że w ślady obu skoczkiń pójdą dzieci z naszego miasta. W poniedziałek 14 września odbyły się pierwsze zajęcia. Wzięło w nich udział sześćdziesięciu młodych adeptów lekkiej atletyki, którzy zostali wyłonieni poprzez specjalne testy. W ich trakcie przebadano aż 500. uczniów mławskich szkół.

W Warszawie zameldowali się najmłodsi zawodnicy akademii. Do domu wrócili ze zdobyczą sześciu medali. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stanął Grzegorz Jędrzejak z SP 4. Złoto w sprincie na 60 metrów zgarnęła Gabriela Goschorska z SP nr 6. Srebro w skoku w dal wywalczył Kacper Leśniewski z SP 6, natomiast brązowe krążki zawisły na szyi uczniów SP nr 4, Aleksandra Jędrusik (bieg na 600 metrów) oraz Szymon Gorlewski (skok w dal)

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x