Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na mławskim ratuszu powiewa biało-czerwona flaga Polski Walczącej


foto:codziennikmlawski

foto:codziennikmlawski


Na prośbę Stowarzyszenia Patria Polonia burmistrz Mławy będzie wywieszał flagę narodową ze znakiem Polski Walczącej w dniu wybuchu (1 sierpnia) i zakończenia (2 października) Powstania Warszawskiego 1944.

Powstanie Warszawskie było największą akcją zbrojną Podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej wynosiły ok. 180 tys. zabitych.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
6 lata temu

Oj tam, powiewa, powiewa. Flagę powinien trzymać słynny kandydat do Sejmu, syn jeszcze bardziej słynnego włodarza. Powinien ją trzymać przed ratuszem aż do dnia wyborów parlamentarnych.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x