Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szreńsk. Rutynowa ewakuacja szkoły wraz z ćwiczeniami straży pożarnej25 września 2015 roku odbyło się  sprawdzenie organizacji, oraz warunków ewakuacji Zespołu Placówek Oświatowych w Szreńsku, które połączone było z ćwiczeniami straży pożarnej.

Obiekty (szkoły, przedszkola), w których przebywa jednocześnie grupa powyżej 50 użytkowników – co najmniej raz na rok muszą przećwiczyć ewakuację.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie ewakuacji był Dyrektor ZPO w Szreńsku mgr Paweł Szałkowski, zaś osobą dokonującą oceny prawidłowości przeprowadzenia sprawdzania organizacji i warunków ewakuacji był brygadier Zbigniew Kąpiński.

W ciągu 3 min, ewakuowano 456 osób – uczniów gimnazjum, szkoły podstawowej, przedszkolaków , nauczycieli i administracji.

Po ewakuacji odbyły się ćwiczenia straży pożarnej. Udziały wzięłyDSC_0098 jednostki z: Mławy, Turzy Małej, Unierzyża, Radzanowa, Szreńska oraz Rochni. Strażacy mieli za zadanie zabezpieczyć teren, zająć odpowiednie miejsca do ugaszenia pożaru oraz ze specjalnie zadymionej części hali sportowej wynieść i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, który wcześniej został tam umieszczony.

Ćwiczenia odbyły się sprawnie bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Po ćwiczeniach dzieci oraz młodzież z ZPO miały okazję przyjrzeć się z bliska wozom strażackim a także zadać pytania strażakom.

Oprac. JK
Źródło i zdjęcia: ZPO w Szreńsku

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x