Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe życie starej poczty


sliderZabytkowy budynek tak zwanej starej poczty u zbiegu ulic Żeromskiego i Reymonta w Mławie od niemal roku przechodzi lifting. Mieszkańcy zastanawiają się, jakie będzie jego przeznaczenie.


Właścicielami dwukondygnacyjnego obiektu z przełomu XIX i XX w., wybudowanego w stylu neorenesansowym, niegdyś były Telekomunikacja Polska i Poczta Polska. W 2011 r. nieruchomość została kupiona w przetargu przez spółkę ARTIM z siedzibą w Mławie, której prezesem jest Jadwiga Arent. Cena wywoławcza wynosiła 943 tys. zł, za jaką została ostatecznie sprzedana – nie wiadomo. – Nie możemy zdradzić kosztu – informuje Olga Arent, przedstawiciel firmy ARTIM.

W listopadzie zeszłego roku rozpoczął się remont kamienicy. Obejmuje odrestaurowanie budynku w środku oraz na zewnątrz. Przeprowadzone zostaną takie prace jak: wykonanie nowych elementów konstrukcyjnych budynku, wymiana starych elementów konstrukcyjnych (nowe stropy żelbetowe), wymiana konstrukcji dachowej wraz z pokryciem, docieplenie budynku, rekonstrukcja elewacji wraz z obróbkami blacharskimi oraz roboty wewnętrzne czyli rekonstrukcja klatki schodowej, wykonanie ścianek działowych i posadzek. – Wszystkie roboty były uzgodnione z konserwatorem zabytków i są wykonywane pod jego nadzorem – podkreśla Olga Arent. Zakończenie przewidziane jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

A jakie będzie jego przeznaczenie? Znajdą się tam punkty handlowo-usługowe i biura.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
grzechol
grzechol
6 lata temu

podobno kogoś tam wykopali?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x