Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Nowe życie starej poczty


sliderZabytkowy budynek tak zwanej starej poczty u zbiegu ulic Żeromskiego i Reymonta w Mławie od niemal roku przechodzi lifting. Mieszkańcy zastanawiają się, jakie będzie jego przeznaczenie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Właścicielami dwukondygnacyjnego obiektu z przełomu XIX i XX w., wybudowanego w stylu neorenesansowym, niegdyś były Telekomunikacja Polska i Poczta Polska. W 2011 r. nieruchomość została kupiona w przetargu przez spółkę ARTIM z siedzibą w Mławie, której prezesem jest Jadwiga Arent. Cena wywoławcza wynosiła 943 tys. zł, za jaką została ostatecznie sprzedana – nie wiadomo. – Nie możemy zdradzić kosztu – informuje Olga Arent, przedstawiciel firmy ARTIM.

W listopadzie zeszłego roku rozpoczął się remont kamienicy. Obejmuje odrestaurowanie budynku w środku oraz na zewnątrz. Przeprowadzone zostaną takie prace jak: wykonanie nowych elementów konstrukcyjnych budynku, wymiana starych elementów konstrukcyjnych (nowe stropy żelbetowe), wymiana konstrukcji dachowej wraz z pokryciem, docieplenie budynku, rekonstrukcja elewacji wraz z obróbkami blacharskimi oraz roboty wewnętrzne czyli rekonstrukcja klatki schodowej, wykonanie ścianek działowych i posadzek. – Wszystkie roboty były uzgodnione z konserwatorem zabytków i są wykonywane pod jego nadzorem – podkreśla Olga Arent. Zakończenie przewidziane jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

A jakie będzie jego przeznaczenie? Znajdą się tam punkty handlowo-usługowe i biura.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
grzechol

podobno kogoś tam wykopali?