Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zabójstwo przy ul. Żwirki w Mławie. Wyrok: 15 lat „za kratkami”


foto:KWP Radom

foto: KWP Radom

KSP Mława nabór

Sąd skazał na 15 lat więzienia każdego ze sprawców zabójstwa mężczyzny przy ul. Żwirki w Mławie sprzed przeszło dwóch lat.

– 10 września zapadł nieprawomocny wyrok. Obaj sprawcy dostali po 15 lat pozbawienia wolności. Działali wspólnie i w porozumieniu – informuje Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie. Jeden z nich to mieszkaniec naszego powiatu, drugi jest spoza, natomiast przebywał na terenie Mławy. Prokurator nie potrafił powiedzieć, czy to ci dwaj poszukiwani, których portrety pamięciowe tuż po zabójstwie sporządziła i upubliczniła policja. Zdradził natomiast okoliczności przestępstwa. Doszło do niego „w ramach nieporozumienia dotyczącego wspólnego spożywania alkoholu”. Ofiara została uderzona tępokrawędzistym narzędziem. Mógł to być taboret albo róg szafki, ale powołany biegły nie wskazał tego dokładnie.
60-latek został zabity w domu przy ul. Żwirki 21 lipca 2013 r. Ciało znalazł znajomy, który przyszedł go odwiedzić. Po około trzech miesiącach od przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Mławie zostali doprowadzeni z więzienia dwaj mężczyźni, na których stróże prawa znaleźli dowody obciążające w tej sprawie. „Siedzieli” już za inne przewinienia. W listopadzie 2013 r. usłyszeli zarzuty zabójstwa (art. 148 Kodeksu karnego).

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz