Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zabójstwo przy ul. Żwirki w Mławie. Wyrok: 15 lat „za kratkami”


foto:KWP Radom

foto: KWP Radom


ksp Mława
Reklama

Sąd skazał na 15 lat więzienia każdego ze sprawców zabójstwa mężczyzny przy ul. Żwirki w Mławie sprzed przeszło dwóch lat.

– 10 września zapadł nieprawomocny wyrok. Obaj sprawcy dostali po 15 lat pozbawienia wolności. Działali wspólnie i w porozumieniu – informuje Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie. Jeden z nich to mieszkaniec naszego powiatu, drugi jest spoza, natomiast przebywał na terenie Mławy. Prokurator nie potrafił powiedzieć, czy to ci dwaj poszukiwani, których portrety pamięciowe tuż po zabójstwie sporządziła i upubliczniła policja. Zdradził natomiast okoliczności przestępstwa. Doszło do niego „w ramach nieporozumienia dotyczącego wspólnego spożywania alkoholu”. Ofiara została uderzona tępokrawędzistym narzędziem. Mógł to być taboret albo róg szafki, ale powołany biegły nie wskazał tego dokładnie.
60-latek został zabity w domu przy ul. Żwirki 21 lipca 2013 r. Ciało znalazł znajomy, który przyszedł go odwiedzić. Po około trzech miesiącach od przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Mławie zostali doprowadzeni z więzienia dwaj mężczyźni, na których stróże prawa znaleźli dowody obciążające w tej sprawie. „Siedzieli” już za inne przewinienia. W listopadzie 2013 r. usłyszeli zarzuty zabójstwa (art. 148 Kodeksu karnego).

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x