Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Z Jutrzenką minus cztery, z Ochotą minus pięć


foto://codziennikmlawski.pl

foto://codziennikmlawski.pl


Juniorki młodsze mławskiego Zawkrza rozpoczęły sezon od spotkań z wyjątkowo trudnymi rywalkami. Na inagurację zmierzyły się na wyjeździe z Jutrzenką Płock, by w kolejnym pojedynku rywalizować na własnym terenie z warszawską Ochotą.

Spotkanie z płocczankami nasze szczypiornistki zaczęły obiecująco, wypracowały sobie nawet paru trafień przewagi. Problemu z pokonywaniem bramkarki przeciwniczek nie miały zarówno Dagmara Bogusławska jak i Katarzyna Kucka. Niestety w pewnym momencie defensywa Jutrzenki już tak łatwo nie przepuszczała ataków naszego zespołu. Przewaga Zawkrza stopniała w mgnieniu oka, a potem częściej z celnych rzutów cieszyły się reprezentantki Jutrzenka. Ostatecznie triumfowały w całym pojedynku 23:19.

Także w drugim pojedynku zawkrzanki musiały uznać wyższość konkurentek. Po pierwszej połowie przegrywały na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej z warszawską Ochotą różnicą trzech goli. Jednak po zmianie przypuściły szturm, który pozwoliły podopiecznym Edwarda Staniszewskiego i Arkadiusza Dłubisza wyjść nawet na prowadzenie 27:26.

Ten zryw kosztowały jednak mławianki mnóstwo sił. W końcówce już tak twardo nie broniły, pojawiły się także problemy z oddaniem celnych rzutów. W efekcie Ochota odskoczyła na odległość czterech bramek, wygrywając spotkanie 35:31.

Dziesięć bramek dla ekipy z Mławy zdobyła Bogusławska, osiem dołożyła Natalia Matuszewska. Ponadto na listę strzelczyń wpisały się Kucka (6), Weronika Dębska (4), Aleksandra Matuszewska (1), Adrianna Mówińska (1) oraz Małgorzata Dzięgielewska (1).

W kolejnych meczach piłkarki Zawkrza zmierzą się z NLO SMS Płock i Varsovią II Warszawa (10 października).

Wyniki
Jutrzenka Płock – KS Zawkrze Mława 23:19
KS Zawkrze Mława – Ochota Warszawa 31:36
KS Zawkrze Mława: Laura Gałowicz, Weronika Dębska, Weronika Rychcik, Adrianna Mówińska, Małgorzata Dzięgielewska, Natalia Matuszewska, Katarzyna Kucka, Julia Gołębczyk, Aleksandra Matuszewska, Weronika Wieczorek, Dagmara Bogusławska

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500