Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przybędą trzy kurniki?


foto: //codziennikmlawski.pl

foto: //codziennikmlawski.pl


Jeszcze tylko do końca miesiąca można składać uwagi w sprawie rozbudowy kurzej fermy w Trzciance-Kolonii (gm. Szydłowo). Póki co, żadne nie wpłynęły.

Wójt Wiesław Boczkowski ogłosił w tej sprawie procedurę z udziałem społeczeństwa. Jak tłumaczy Marcin Kłobucki, kierownik referatu Rolnictwa, Budownictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy w Szydłowie, procedura wygląda tak, że na początku inwestor (w tym przypadku Gospodarstwo Rolne Bogdan Wtulich) wnioskuje do urzędu gminy o wydanie decyzji środowiskowej i składa raport o wpływie na środowisko. Następnie wójt występuje do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia oraz do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie o wydanie opinii uzgadniającej dla inwestycji.

Gdy je już otrzyma może, ale nie musi, przeprowadzić rozprawę administracyjną otwartą dla społeczeństwa. Wójt Boczkowski zdecydował się na taki krok. Obecnie zainteresowani mogą składać uwagi. Będą przyjmowane w urzędzie gminy do października (żadne jeszcze nie wpłynęły), a później odbędzie się spotkanie z wnioskodawcą czy jego przedstawicielem (rozprawa), na które może przyjść każdy i zadać pytanie. Na koniec szef gminy podejmuje decyzję, biorąc pod uwagę uzgodnienie RDOŚ i opinię sanepidu, ale – jak podkreśla Marcin Kłobucki – ten pierwszy dokument jest wiążący.

W Trzciance-Kolonii chodzi o rozbudowę fermy, gdyż trzy obiekty tam już stoją, a właściciel zamierza dostawić jeszcze trzy o obsadzie 40000 sztuk brojlera kurzego każdy. Co ciekawe, sanepid w piśmie z 1 sierpnia 2014 r. „zaopiniował negatywnie realizację przedmiotowego przedsięwzięcia”. – Może to być podstawą do wydania decyzji negatywnej przez wójta – informuje nasz rozmówca.

el

Udostępnij:
Tagi:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Skunks
Skunks
8 lata temu

pani Dyrektor, tak trzymać. Przynajmniej do wyborów parlamentarnych. A jak wygra wybory Kaczor to trzymać i po wyborach. A jak Kalinoś, to popuścić. Trochę smrodu nikomu nie zaszkodzi.

sen
sen
8 lata temu

Brawo dla sanepidu, wreszcie jakaś dobra decyzja. tylko czy to pomoże?

WJ
WJ
8 lata temu

halo! przecież tam już są kurniki. co szkodzi że będą następne, przecież to w końcu wioska, ma pachnąć tylko dezodorantem?

jajo-niespodzianka
jajo-niespodzianka
8 lata temu

bo Polak się zacznie interesować dopiero, kiedy smrodek pod jego prywatne okno zaleci…

EKOnomia
EKOnomia
8 lata temu

Ciekawe jak z zadania wywiążą się radni a szczególnie sołtysi, mianowicie jak informacja dotrze do społeczeństwo i przedstawią negatywne skutki tej bardzo uciążliwej inwestycji i czy wo-gule to zrobią.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x