Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Siedemnaście drużyn na starcie. VIII edycja turnieju


foto: //codziennikmlawski.pl

foto: //codziennikmlawski.pl


Rozdanych kilkadziesiąt medali, wyróżnienia dla najlepszych graczy i zespołów to bilans ósmej edycji turnieju imienia Stanisława Kostki. Do rywalizacji przystąpiło siedemnaście drużyn, najwięcej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

W najstarszej grupie o prymat walczyło siedem zespołów. Po fazie grupowej na wielkiego faworyta do głównego trofeum wyrośli reprezentanci ZS nr 3. W trzech pojedynkach zdobyli komplet punktów, pokonując m.in. 3:1 zespół z mławskiego liceum ogólnokształcącego.

W półfinale odprawili z kwitkiem Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Wygrana 3:0 otworzyła podopiecznym Macieja Mostka drzwi do meczu o pierwszej miejsce. W nim doszło do drugiej podczas turnieju konfrontacji z I LO. Regulaminowy czas nie przyniósł żadnego gola. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się licealiści, zwyciężając 4:3. Na pocieszenie trzech piłkarzy ZS nr 3 odebrało wyróżnienia indywidualne – Kamil Głowacki, Karol Kostowicki oraz Dominik Pacuszka.

Zmagania gimnazjalistów toczyły się w w obsadzie czterech drużyn. Trzy z nich zgromadziły na koncie po pięć punktów, ostatecznie o pierwszeństwie Szydłowa zadecydował najlepszy bilans bramkowy. Nagrody dla piłkarzy zostały rozdzielone po równo – odebrali je Hubert Jaworski (Gim. nr 1 Mława, najlepszy piłkarz), Konrad Różycki (Szydłowo, król strzelców) i Maciej Paturalski (Stupsk, najlepszy bramkarz).

Rywalizacja szkół podstawowych potoczyła się pod dyktando zawodników ze Starych Kosin. Nie przegrali żadnego spotkania, w pięciu meczach pozwolili sobie tylko na jedną wpadkę. Jednak bezbramkowy remis ze Strzegowem nie miał żadnego wpływu na losy graczy prowadzonych przez Michała Michalaka. Zdystansowali się zdecydowanie od dwóch mławskich szkół, SP 6 i SP 1.

W barwach „szóstki” występowali król strzelców imprezy Dominik Dąbrowski oraz najlepszy bramkarz Maciej Szustek. Natomiast statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrała Marta Gola ze zwycięskiego zespołu z gminy Wiśniewo

Wyniki
Szkoły podstawowe
Końcowa kolejność: 1. Stare Kosiny, 2. SP 6 Mława, 3. SP 1 Mława, 4. Szydłowo, 5. SP 4 Mława, 6. Strzegowo
Gimnazja
Końcowa kolejność: 1. Szydłowo, 2. Gimnazjum nr 1 Mława, 3 Stupsk, 4. Wieczfnia Kościelna
Szkoły ponadgimnazjalne
Końcowa kolejność: 1. I LO Mława, ZS nr 3 Mława, 3. Akademickie Centrum Kształcenia, 4. Katolickie LO Mława, 5. ZS nr 2 Mława, 6. ZS nr 4 Mława, 7. Parafia Szreńsk

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x