Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Potrójny jubileusz w „Jedynce”


sliderByło wzniośle, ale momentami też bardzo rozrywkowo – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie obchodził 70-lecie istnienia szkoły, 30-lecie nadania jej imienia Hugona Kołłątaja oraz 10-lecie funkcjonowania zespołu.


Dla społeczności szkolnej uroczystości 25 września rozpoczęły się już o godz. 8.30 zbiórką i przemarszem do kościoła, gdzie odbyła się okolicznościowa msza św. A oficjalne obchody z zaproszonymi gośćmi zainicjowało o godz. 11 odsłonięcie przed szkołą ławeczki ufundowanej przez jej absolwentów.

Między innymi przedstawiciele władz, dyrekcja szkoły i uczniowie przecięli wstęgę, otwierając nową część kompleksu sportowego i plac zabaw, a ks. Ryszard Kamiński, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM poświęcił je.

Już w murach szkoły odbyła się akademia. Najmłodsi wychowankowie placówki dali popis taneczny, był też koncert na cztery ręce – córki i taty oraz gimnastyczne triki trzech absolwentów „Jedynki”. Ci ostatni zdobyli duże uznanie w oczach młodszych kolegów. A już wszystkich zebranych „rozbujał” występ zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście, zebrani wstali z krzeseł, klaskali i podrygiwali.

Dyrektor Janina Lampkowska przypomniała historię szkoły, gratulacje i życzenia składali burmistrz Sławomir Kowalewski oraz starosta Włodzimierz Wojnarowski. O trudnościach z jakimi borykali się poprzedni szefowie placówki mówił Ireneusz Prusinowski, kierujący nią w latach 1970 – 1978. Na koniec byli dyrektorowie właśnie i przyjaciele szkoły odebrali pamiątkowe statuetki.

Wśród gości obecni byli ponadto: urzędnicy miejscy i powiatowi, samorządowcy, dyrekcje innych placówek oświatowych, emerytowani nauczyciele i rodzice.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x