Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„My wyraziliśmy się muzyką” czyli rozdanie nagród C. K Norwida


Foto: Mazowiecki Instytut Kultury

Foto: Mazowiecki Instytut Kultury


Janusz Prusinowski, mławski muzyk nominowany do tej nagrody wprawdzie laureatem nie został, ale w wywiadzie dla „Codziennika” mówił, że sama nominacja to duży honor i wyróżnienie.

Uroczystość obyła się 22 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnieniem również było zaproszenie Janusz Prusinowski Kompania do stworzenia całej oprawy muzycznej. Zespół zagrał pełne utwory własne oraz ilustracje do poszczególnych elementów spotkania, na wejście każdego z laureatów przygotował innego mazurka. – Wyraziliśmy się muzyką – podkreśla Janusz Prusinowski. O atmosferze uroczystości mówi, że z jednej strony była bardzo wzniosła, a z drugiej serdeczna.

W kategorii „muzyka” Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, otrzymał Stanisław Leszczyński za Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i Jego Europa”, w kategorii „literatura” – Bohdan Zadura za tom poetycki „Kropka nad i”, w kategorii „teatr” – Maciej Wojtyszko za dramat „Dowód na istnienie drugiego”, a w dziedzinie sztuk plastycznych – Paweł Nowak za dwie wystawy indywidualne: „Transfusion” i „…Tętno…083 bpm”. Nagroda „Dzieło życia” trafiła do Stefana Gierkowskiego, malarza i rysownika.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x