Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„My wyraziliśmy się muzyką” czyli rozdanie nagród C. K Norwida


Foto: Mazowiecki Instytut Kultury

Foto: Mazowiecki Instytut Kultury

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Janusz Prusinowski, mławski muzyk nominowany do tej nagrody wprawdzie laureatem nie został, ale w wywiadzie dla „Codziennika” mówił, że sama nominacja to duży honor i wyróżnienie.

Uroczystość obyła się 22 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyróżnieniem również było zaproszenie Janusz Prusinowski Kompania do stworzenia całej oprawy muzycznej. Zespół zagrał pełne utwory własne oraz ilustracje do poszczególnych elementów spotkania, na wejście każdego z laureatów przygotował innego mazurka. – Wyraziliśmy się muzyką – podkreśla Janusz Prusinowski. O atmosferze uroczystości mówi, że z jednej strony była bardzo wzniosła, a z drugiej serdeczna.

W kategorii „muzyka” Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida, przyznawaną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, otrzymał Stanisław Leszczyński za Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i Jego Europa”, w kategorii „literatura” – Bohdan Zadura za tom poetycki „Kropka nad i”, w kategorii „teatr” – Maciej Wojtyszko za dramat „Dowód na istnienie drugiego”, a w dziedzinie sztuk plastycznych – Paweł Nowak za dwie wystawy indywidualne: „Transfusion” i „…Tętno…083 bpm”. Nagroda „Dzieło życia” trafiła do Stefana Gierkowskiego, malarza i rysownika.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500