Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Kogo nie boli temu powoli”. Kolejki do specjalistów nie maleją


20150923_113210Leczenie zęba „na fundusz”? – nawet 2 miesiące. A to i tak nieźle bo bezpłatnie do alergologa nie można dostać się wcale, do endokrynologa i psychiatry lista zapełniona jest już do końca roku, a kardiolog przyjmie dopiero w listopadzie.


Dane o poradniach, w których lekarze specjaliści mają podpisane kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia pochodzą z Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Mławie. Wspomniany alergolog przyjmuje tylko prywatnie i to nie często, przyjeżdża raz w miesiącu. Do lekarza endokrynologa w tym roku nie ma już zapisów. Do ginekologa natomiast dostać się nie jest trudno. Na początku miesiąca przyjmowani są wszyscy, pod koniec może być kłopot, bo kończą się punkty – usłyszeliśmy w rejestracji. W każdej chwili można zjawić się ze skierowaniem u laryngologa nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wszystkich przyjmuje też reumatolog. Oczekiwanie na wizytę u pulmonologa to niespełna tydzień pod warunkiem, że mamy skierowanie i prześwietlenie płuc.
Kłopot może być z dentystą na przykład w jednej z przychodni stomatologicznych. Terminy są zarezerwowane do końca października. Można jednak zadzwonić rano z nadzieją, że jakiś pacjent nie potwierdził wizyty i zwolniło się miejsce. Tak samo w przypadku usunięcia zęba. A w innej przychodni „ogonek” jest jeszcze dłuższy – dopiero w końcówce listopada możliwe jest leczenie. Natomiast „z bólem” pierwsze cztery osoby przyjmowane są w poniedziałki i środy.
Te informacje sprawdzaliśmy osobiście, natomiast w przypadku poradni tak zwanych przyszpitalnych skorzystaliśmy z Ogólnopolskiego Informatora o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne (kolejki.nfz.gov.pl). I tak, według danych z 11 września w poradni zdrowia psychicznego miejsca były zarezerwowane do końca roku, w kolejce czekało 37 osób, a średni czas oczekiwania na świadczenie wynosił 111 dni, do kardiologa można było się zapisać na 9 listopada (odpowiednio 9 osób i 44 dni), do ortopedy – na 16 października, urologa – 14 września.
Dermatolog, okulista i neurolog mógł przyjąć „od ręki”. Ale – co ciekawe – w przypadku tego ostatniego średni czas oczekiwania na wizytę według informatora to 21 dni.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staton
staton
8 lata temu

Rozmowa w okienku rejestracyjnym przychodni:
-Chciałbym się zapisać na rehabilitacje.
-Wolne terminy są za rok.
-Ale ja nie wiem czy dożyję!
-To zapiszę Pana ołówkiem i najwyżej wygumkuję.

...
...
8 lata temu

Panie pielęgniarki zaś strajkują, protestują, bo za mało zarabiają, ale… dziś byłam zapisać się na USG w szpitalu, 3 panie w maleńkim pokoiku, w tym dwie się chyba ukrywają: jedna się kręci i zajmuje koleżanki konwersacją, druga siedzi i je kanapkę, a dopiero trzecia siedzi na meblu do tego nieprzystosowanym i zapisuje na karteczce trzymanej na kolanach pacjentów na usg. Za taką pracę te panie żądają podwyżek???????????? Wot praca PRL. Koleżanki ciężko pracujące na swe niskie pensje winny zwrócić uwagę i na takie przypadki pracy i się do nich odnieść.

...
...
8 lata temu

Tak, mławscy specjaliści :/ :D, szkoda slow, Laryngolog, reumatolog – nic dziwnego, że nie ma kolejek, aż dziwne, że do endokrynologa mławskiego są kolejki, ja bym się bała u tej Pani leczyć, korzystam z endokrynologa gdzie indziej, życie jest mi jeszcze miłe.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x