Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Role podzielone. O krok bliżej do powstania węzła „Modła”


slider

od lewej: Jarosław Kaczor z-ca dyrektora Olsztyńskiego Oddziału GDDKiA, Mirosław Nicewicz – dyrektor Olsztyńskiego Oddziału GDDKiA, burmistrz Sławomir Kowalewski, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Województwa Mazowieckiego podpisały umowę dotyczącą podziału ról przy budowie tegoż węzła, wiaduktu nad torami i fragmentu zachodniej obwodnicy.

Spotkanie to odbyło się w Mławie w środę 23 września z niemal godzinnym „poślizgiem”, gdyż czekano na marszałka Adama Struzika. Burmistrz Sławomir Kowalewski, Mirosław Nicewicz dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i marszałek w przemówieniach opisywali trudną momentami drogę, która pozwoliła dotrzeć do tego punktu. Obecny był także m.in. poseł Mirosław Koźlakiewicz, starosta Włodzimierz Wojnarowski, radni, wójtowie, urzędnicy, dyrektorzy placówek samorządowych. Nie widać było tylko zwykłych mieszkańców miasta.

źródło GDDKiA węzeł Modła

źródło GDDKiA węzeł Modła

W podpisanej umowie Generalna Dyrekcja w ramach „Budowy drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk” zobowiązała się do wybudowania węzła drogowego „Modła” i wiaduktu wraz z dojazdami nad linią kolejową i nad zachodnią obwodnicą Mławy w latach 2017 – 2020. – Po stronie województwa mazowieckiego będzie wybudowanie fragmentu zachodniej obwodnicy Mławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 544 na odcinku od węzła drogowego Modła do węzła drogowego na skrzyżowaniu obwodnicy z istniejącą drogą krajową nr 7 wraz z tym węzłem. Zadanie to przewidziane jest do realizacji w latach 2018 – 21 – informuje GDDKiA.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
8 lata temu

Barbaro, no jakże, na jesieni 2014 roku jednak Mławianie uwierzyli 🙂

Barbara
Barbara
8 lata temu

Jak się widzi tych panów, to w nic się nie wierzy.

staton
staton
8 lata temu

Ja tam bym wiaduktu nie otwierał…. niech sobie stoi taka nówka-nierdzewka. Płock miał swój most przez Wisłę który 6 lat stał nieużywany bo dróg dojazdowych do niego nie było, to czemu Mława nie ma mieć swojego „mostku” na miarę swoich możliwości (coś mi tu tak jakoś Misiem Barei zajechało, hehehe).

rola
rola
8 lata temu

role podzielone? to chyba tak ja widać na zdjęciu

zdziwiony
zdziwiony
8 lata temu

jak się tak zastanowić to po co w ogóle było to spotkanie?

Realista
Realista
8 lata temu

Pamiętam uścisk dłoni przez tych samych Panów ponad rok temu przed wyborami samorządowymi! Droga S7 na odcinku Płońsk – Napierki miała powstać w 2017 roku! Pan Marszałek planuje inwestycje fragmentu zachodniej obwodnicy na lata 2018 – 2021. Tylko, kto w latach 2018 – 2021 będzie Marszałkiem? Wszyscy wierzymy, że nowe samorządy w latach 2018 – 2022 mogą być tylko lepsze!

Wyborca
Wyborca
8 lata temu

A wiadukty to jeszcze otworzą przed wyborami? Przecież lansik przedwyborczy można zrobić….

Mario
Mario
8 lata temu

Podpisali, podpisali… ja to się boję, że po wyborach będą podpisane jakieś zmiany w tym projekcie, bo się okaże, że jakieś przesunięcia i się nie doczekamy ani s7, ani obwodnicy. Obym nie był złym prorokiem.

staton
staton
8 lata temu

Uważajcie by po wyborach czasem nie przesunięto realizacji na drugą połowę XXI wieku, hehehe

znick
znick
8 lata temu

świetna fotka 🙂 jakżeż wymowna

pieszo chodze szybciej
pieszo chodze szybciej
8 lata temu

Po 15 latach starań podzielili role i ustalili co zrobi marszałek a co Generalna dyrekcja? a węzeł powstanie za 5 lat? brawo, brawo! cóż za imponujące tempo i oszałamiający sukces! czyżby zbliżały się jakieś wybory?

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x