Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Role podzielone. O krok bliżej do powstania węzła „Modła”


slider

od lewej: Jarosław Kaczor z-ca dyrektora Olsztyńskiego Oddziału GDDKiA, Mirosław Nicewicz – dyrektor Olsztyńskiego Oddziału GDDKiA, burmistrz Sławomir Kowalewski, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego

KSP Mława nabór

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Województwa Mazowieckiego podpisały umowę dotyczącą podziału ról przy budowie tegoż węzła, wiaduktu nad torami i fragmentu zachodniej obwodnicy.

Spotkanie to odbyło się w Mławie w środę 23 września z niemal godzinnym „poślizgiem”, gdyż czekano na marszałka Adama Struzika. Burmistrz Sławomir Kowalewski, Mirosław Nicewicz dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA oraz wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i marszałek w przemówieniach opisywali trudną momentami drogę, która pozwoliła dotrzeć do tego punktu. Obecny był także m.in. poseł Mirosław Koźlakiewicz, starosta Włodzimierz Wojnarowski, radni, wójtowie, urzędnicy, dyrektorzy placówek samorządowych. Nie widać było tylko zwykłych mieszkańców miasta.

źródło GDDKiA węzeł Modła

źródło GDDKiA węzeł Modła

W podpisanej umowie Generalna Dyrekcja w ramach „Budowy drogi ekspresowej S7 Napierki – Płońsk” zobowiązała się do wybudowania węzła drogowego „Modła” i wiaduktu wraz z dojazdami nad linią kolejową i nad zachodnią obwodnicą Mławy w latach 2017 – 2020. – Po stronie województwa mazowieckiego będzie wybudowanie fragmentu zachodniej obwodnicy Mławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 544 na odcinku od węzła drogowego Modła do węzła drogowego na skrzyżowaniu obwodnicy z istniejącą drogą krajową nr 7 wraz z tym węzłem. Zadanie to przewidziane jest do realizacji w latach 2018 – 21 – informuje GDDKiA.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Role podzielone. O krok bliżej do powstania węzła „Modła”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Barbaro, no jakże, na jesieni 2014 roku jednak Mławianie uwierzyli 🙂

Barbara
Gość

Jak się widzi tych panów, to w nic się nie wierzy.

staton
Gość

Ja tam bym wiaduktu nie otwierał…. niech sobie stoi taka nówka-nierdzewka. Płock miał swój most przez Wisłę który 6 lat stał nieużywany bo dróg dojazdowych do niego nie było, to czemu Mława nie ma mieć swojego „mostku” na miarę swoich możliwości (coś mi tu tak jakoś Misiem Barei zajechało, hehehe).

rola
Gość

role podzielone? to chyba tak ja widać na zdjęciu

zdziwiony
Gość

jak się tak zastanowić to po co w ogóle było to spotkanie?

wpDiscuz