Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Więckowski i Stryjewski na podium w Rawie Mazowieckiej


Foto: Kross

Foto: Kross


Przez dwa dni Rawa Mazowiecka stała się nieformalną stolicą kolarstwa na Mazowszu. W sobotę 19 września rozegrano wyścig Kross Road Tour. Natomiast dzień później rywalizowali zawodnicy w ramach Mazovii MTB Marathon.

Kross Road Tour to cykl wymyślony przez Cezarego Zamanę, stanowiący połączenie kolarstwa szosowego z jego terenową odmianą. Od początku cieszył się zainteresowaniem ze strony naszych reprezentantów. Z powodzeniem walczyli w zawodach zorganizowanych m.in. w Łopusznej i w Przasnyszu.

Podczas rawskich zmagań trzymaliśmy kciuki za Bartosza

Foto: Kross

Foto: Kross

Grędzińskiego i Kamila Więckowskiego. Obaj walczyli na dystansie Mega (65 km), defekt roweru zmusił pierwszego z wymienionych zawodników do przedwczesnego wycofania się z rywalizacji. Do mety dotarł za to Więckowski, który zajął szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. W kategorii M1 stanął na najniższym stopniu podium.

To nie był jedyny dobry występ Kamila w ostatnim okresie. Na początku września walczył w Gdyni w wyścigu Cyklo. Wraz z resztą amatorów (na identycznej trasie walczyli także zawodowcy) przejechał dystans 125 kilometrów, zajmując piętnastą lokatę. Wśród rówieśników był piąty.

foto: Kross

foto: Kross

Naszych zawodników nie zabrakło także w rywalizacji w ramach Mazovii MTB Marathon. Odcinek Fit pokonali Bartosz Stryjewski i Bartosz Pawłowski. Pierwszy zajął 118. miejsce, drugi okazał się gorszy od dwadzieścia jeden lokat.

Lepiej poszło Janowi Stryjewskiemu, który podobnie jak we wcześniejszych występach, walczył na dystansie Hobby. Spisał się kapitalnie, zajmując czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. W swojej kategorii wiekowej HM3 był drugi.

Kolejny wyścig Mazovii MTB Marathon odbędzie się 4 października w Nowym Dworze Mazowieckim. Natomiast sześć dni później w Nałęczowie zostaną rozegrane następne zawody Kross Road Tour.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
8 lata temu

W rawie jeszcze jechałem ja… Na mega.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x