Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Ratowskie Brzmienia Przeszłości „Śladami Pawła z Radzanowa”


slider

foto: Janusz Dębski

KSP Mława nabór

III Festiwal Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej będący w założeniu imprezą plenerową, ze względu na niesprzyjającą aurę, część zaplanowanych atrakcji przeniósł do wnętrza klasztoru.

Po Mszy św. w klasztornych pomieszczeniach goście mogli obejrzeć średniowieczne elementy stroju rycerskiego, oraz repliki broni z tamtego okresu. Dla najmłodszych gości przygotowano gry i zabawy według średniowiecznych zasad.
Sanktuarium udostępniło też zwiedzającym odrestaurowane skrzydło XVIII wiecznego klasztoru.
Mławski fotografik Janusz Dębski udostępnił wystawę Ratowo w prasie lokalnej, stanowiącą zbiór publikacji prasowych dotyczących ratowskiego sanktuarium.

3 października br. w odrestaurowanym klasztorze odbędzie się uroczystość poświęcenia i otwarcia Ostoi św. Antoniego – Domu Ojca, na którą to ks.Bogdan Pawłowski rektor sanktuarium, serdecznie zaprasza.

(red.)

Galeria fot. Janusz Dębski

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz