Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratowskie Brzmienia Przeszłości „Śladami Pawła z Radzanowa”


slider

foto: Janusz Dębski


III Festiwal Kultury Ziemi Zawkrzeńskiej będący w założeniu imprezą plenerową, ze względu na niesprzyjającą aurę, część zaplanowanych atrakcji przeniósł do wnętrza klasztoru.

Po Mszy św. w klasztornych pomieszczeniach goście mogli obejrzeć średniowieczne elementy stroju rycerskiego, oraz repliki broni z tamtego okresu. Dla najmłodszych gości przygotowano gry i zabawy według średniowiecznych zasad.
Sanktuarium udostępniło też zwiedzającym odrestaurowane skrzydło XVIII wiecznego klasztoru.
Mławski fotografik Janusz Dębski udostępnił wystawę Ratowo w prasie lokalnej, stanowiącą zbiór publikacji prasowych dotyczących ratowskiego sanktuarium.

3 października br. w odrestaurowanym klasztorze odbędzie się uroczystość poświęcenia i otwarcia Ostoi św. Antoniego – Domu Ojca, na którą to ks.Bogdan Pawłowski rektor sanktuarium, serdecznie zaprasza.

(red.)

Galeria fot. Janusz Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x