Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Apel gminy Dzierzgowo usłyszą w Kancelarii Premiera


foto: //codziennikmlawski.pl

foto: //codziennikmlawski.pl


Radni jednogłośnie zaapelowali o rozszerzenie kryteriów przyznawania wsparcia „suszowego”. Rada Gminy Dzierzgowo na ostatniej sesji w dniu 17 września uchwaliła apel do Pani Premier Ewy Kopacz.

„Zwracamy się o równe traktowanie zarówno rolników posiadających tylko użytki rolne ale także tych, którzy prowadzą działalność hodowlaną. Ustanowione przez rząd kryteria oceny skutków suszy w gospodarstwach rolnych powodują antagonizowanie mieszkańców wsi oraz nieracjonalne wydatkowanie które nie zawsze trafiają do wszystkich gospodarstw wymagających wsparcia.” – czytamy w apelu.
Radni w dyskusji podnosili związek pomiędzy stratami w użytkach rolnych, a konsekwencjami dla rolników zajmujących się hodowlą zwierzęcą.
Według danych wójta Roberta Jelińskiego, na 265 złożonych wniosków o uznanie strat, zakwalifikowano jedynie 76.

JK

.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pracownik bezrolny
pracownik bezrolny
8 lata temu

Rolnik to wszechstronnie uzdolniony człowiek on musi wykonywać wiele zawodów w gospodarstwie w związku z tym należy mu się godna zapłata za pracę . Niech płaco rolnikowi za wyprodukowany towar to będzie miał kasę bez dopłat,
Je również uważam ,że te dopłaty to są zbędne tylko kraj pognębiają i uzależniają od UE.

kasandra
kasandra
8 lata temu

Rolniku po części masz rację, ale co do pracy przez 365dni w roku po 24 godziny na dobę, to nieźle zaszalałeś – przyznaj sam :).
No cóż, nasz rząd podzielił już swoich obywateli na miasto i na wieś, widocznie mu jeszcze mało i dzieli już rolników na tych bardziej uprzywilejowanych i tych mniej. Jak się naród skłóci, to on (ten naród) tak szybko się nie zbuntuje przeciwko władzy, bo jak jedni będą chcieli protestować to inni się przeciwstawią i tak w kółko. TO CAŁKIEM NIEGŁUPIA ZAGRYWKA, W DODATKU STARA JAK ŚWIAT.

rolnik
rolnik
8 lata temu

Jeżeli rolnik , który pracuje w gospodarstwie 24 godz na dobę 365 dni w roku jest takim nierobem , to jaki problem wziąć kredyt z dopłatą unijną i zacząć pracować na roli . Po co pracować za 1200 zł w LG ? i zrezygnuj z GOPsów i MOPSów !!!

ja4
ja4
8 lata temu

zlikwidować im te wszystkie dopłaty !

Bezrolny
Bezrolny
8 lata temu

Wy nieroby, jeszcze wam mało. Renta strukturalna, dopłaty z UE, wychodzi tego ok. 2500,00 zł do 1 hektara. Przy 20 ha można wyciągnąć więcej niż ma górnik, dyrektor, czy właściciel dużego zakładu. Zamiast chlać pod kościołem to iść do LG w Mławie i zapieprzać za 1280 zł. w miesiącu.

ja
ja
8 lata temu
Reply to  Bezrolny

Nierobem to chyba ty jesteś. Nie masz bladego pojęcia o czym piszesz. Skoro rolnicy maja tyle dochodów i tak im lekko to czemu ty nie masz tych 20 ha i miesięcznie nie chcesz zarabiać tyle co dyrektor czy właściciel dużego zakładu??? Nie komentuj czegoś co kompletnie jest ci obce i dla ciebie niepojęte.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x