Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
MrówkA Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wakacje, wakacje i po wakacjach…


foto:MOSIR Mława

foto: MOSIR MławaŻadna z miejskich instytucji nie zorganizowała wyjazdowych wakacji dla swoich podopiecznych. Wszystkie zajęcia odbywały się jedynie w Mławie. Zaciekawiło nas, czy nasi włodarze: starosta i burmistrz również spędzali „wakacje w mieście” Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Biblioteka, MOSiR, hala sportowa – to tam uczniowie mławskich szkół spędzali tak zwane „wakacje w mieście”. A jak odpoczywali nasi włodarze?

W tutejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej w każdy poniedziałek chętni mogli obejrzeć jakąś bajkę lub film. – W ramach zajęć plastycznych „Wesoło i pomysłowo – ozdoby i upominki na róże okazje” dzieci wykonywały ozdobne pudełeczka na prezenty, kolorowe koperty z pozdrowieniami z wakacji, zwierzaki–cudaki z papieru, latawce, kwiaty origami. Po zajęciach układały puzzle, kolorowały malowanki oraz grały w warcaby i inne gry planszowe. Inni zaś mogli korzystać ze stanowisk komputerowych – wylicza biblioteka. Filię nr 1 przy ul. Granicznej w sierpniu odwiedziły maluchy z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie, nauczyły się robić motyle z papieru, natomiast w filii nr 2 przy ul. Sienkiewicza młodzi goście m.in. słuchali bajek, malowali do nich ilustracje, układali puzzle i wykonywali makaronowe ozdoby. Tutaj też można było korzystać z komputerów i gier edukacyjnych.
Odpocząć od szkolnych obowiązków uczniowie mieli też okazję w mławskim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tylko w lipcu uczestniczyli w zajęciach z piłki nożnej, koszykówki i tenisa stołowego. Młodszym i starszym mieszkańcom zaproponowano także chodzenie z kijkami czyli nordic walking i fitness.
Od poniedziałku do piątku odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w Mławskiej Hali Sportowej, na boisku wielofunkcyjnym zewnętrznym i do piłki plażowej. Grano tu w siatkówkę, piłkę nożną, ręczną i tenisa stołowego. Uczestnicy brali udział w zabawach i grach rekreacyjnych. – Zajęcia prowadzone były pod okiem instruktora sportu, który bacznie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników oraz by każde zajęcia były nie tylko treningiem techniki, siły i koordynacji, ale i znakomitą zabawą – opisuje MHS.

Z kolei Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w ramach współpracy, jak każdego roku, otrzymał z tutejszego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie 12 kart na obóz wypoczynkowy („Pogodne lato” organizowane przez Chorągiew Mazowiecką ZHP w Płocku). Dwanaścioro podopiecznych MOPS-u w wieku od 8 do 15 lat wypoczywało od 6 do 20 lipca w miejscowości Słupia (pow. sierpecki). Natomiast od 6 do 15 sierpnia 22 dzieci przebywało w Rzucewie (woj. pomorskie).
Szkoły generalnie ograniczyły się do udostępnienia dzieciom boisk. Żadnej wakacyjnej oferty natomiast nie miał dla nich dom kultury.

A jak i gdzie relaksowali się nasi włodarze? Starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski podkreśla, że nie był w tym roku na wakacjach. – W drugiej połowie maja byłem na wyjeździe we Włoszech w ramach urlopu. To było 13 dni wjazdu prywatno-służbowego – mówi.
Natomiast burmistrz Sławomir Kowalewski wypoczywał w rodzinnym gronie. – W tym roku miałem tygodniowy urlop, który spędziłem z rodziną. Bardzo sobie cenię wspólne wakacje. Udało nam się odwiedzić krewnych w lubelskim. To był dobry czas i udany wypoczynek – zdradza.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
charcesz
Gość
charcesz

wychodzi na to, że to tylko harcerze z płocka zorganizowali dla mławy cokolwiek. wstyd

energia
Gość
energia

cudownie energetyczny mdk stracił energię? nic nie zorgamizował? ciekawe gdzie p.dyrektor spędziła wakacje?

fado
Gość
fado

Plastikowy pan burmistrz jak ceni rodzinę tylko swoją. w du.. ma te rodziny które nie stać na wysłanie dzieci poza mławe

Krystian
Gość
Krystian

starosta jest niezły…podkreśla, że nie był nigdzie na wakacjach, ale jednocześnie dodaje, że był we Włoszech podczas urlopu… rozumiem, że to słynny opisany w lokalnych mediach wyjazd na Sycylię?

MartaM
Gość
MartaM

Wakacje w mieście. Nuda. Miałam przez całe dwa miesiące dwóch 14-letnich chłopaków. Jak było ciepło to jezioro. W pozostałe dni? Wycieczki do innych miast. Masakra! Tu się nic nie dzieje.