Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wakacje, wakacje i po wakacjach…


foto:MOSIR Mława

foto: MOSIR Mława


Żadna z miejskich instytucji nie zorganizowała wyjazdowych wakacji dla swoich podopiecznych. Wszystkie zajęcia odbywały się jedynie w Mławie. Zaciekawiło nas, czy nasi włodarze: starosta i burmistrz również spędzali „wakacje w mieście” Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Biblioteka, MOSiR, hala sportowa – to tam uczniowie mławskich szkół spędzali tak zwane „wakacje w mieście”. A jak odpoczywali nasi włodarze?

W tutejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej w każdy poniedziałek chętni mogli obejrzeć jakąś bajkę lub film. – W ramach zajęć plastycznych „Wesoło i pomysłowo – ozdoby i upominki na róże okazje” dzieci wykonywały ozdobne pudełeczka na prezenty, kolorowe koperty z pozdrowieniami z wakacji, zwierzaki–cudaki z papieru, latawce, kwiaty origami. Po zajęciach układały puzzle, kolorowały malowanki oraz grały w warcaby i inne gry planszowe. Inni zaś mogli korzystać ze stanowisk komputerowych – wylicza biblioteka. Filię nr 1 przy ul. Granicznej w sierpniu odwiedziły maluchy z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 2 w Mławie, nauczyły się robić motyle z papieru, natomiast w filii nr 2 przy ul. Sienkiewicza młodzi goście m.in. słuchali bajek, malowali do nich ilustracje, układali puzzle i wykonywali makaronowe ozdoby. Tutaj też można było korzystać z komputerów i gier edukacyjnych.
Odpocząć od szkolnych obowiązków uczniowie mieli też okazję w mławskim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tylko w lipcu uczestniczyli w zajęciach z piłki nożnej, koszykówki i tenisa stołowego. Młodszym i starszym mieszkańcom zaproponowano także chodzenie z kijkami czyli nordic walking i fitness.
Od poniedziałku do piątku odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w Mławskiej Hali Sportowej, na boisku wielofunkcyjnym zewnętrznym i do piłki plażowej. Grano tu w siatkówkę, piłkę nożną, ręczną i tenisa stołowego. Uczestnicy brali udział w zabawach i grach rekreacyjnych. – Zajęcia prowadzone były pod okiem instruktora sportu, który bacznie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników oraz by każde zajęcia były nie tylko treningiem techniki, siły i koordynacji, ale i znakomitą zabawą – opisuje MHS.

Z kolei Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w ramach współpracy, jak każdego roku, otrzymał z tutejszego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie 12 kart na obóz wypoczynkowy („Pogodne lato” organizowane przez Chorągiew Mazowiecką ZHP w Płocku). Dwanaścioro podopiecznych MOPS-u w wieku od 8 do 15 lat wypoczywało od 6 do 20 lipca w miejscowości Słupia (pow. sierpecki). Natomiast od 6 do 15 sierpnia 22 dzieci przebywało w Rzucewie (woj. pomorskie).
Szkoły generalnie ograniczyły się do udostępnienia dzieciom boisk. Żadnej wakacyjnej oferty natomiast nie miał dla nich dom kultury.

A jak i gdzie relaksowali się nasi włodarze? Starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski podkreśla, że nie był w tym roku na wakacjach. – W drugiej połowie maja byłem na wyjeździe we Włoszech w ramach urlopu. To było 13 dni wjazdu prywatno-służbowego – mówi.
Natomiast burmistrz Sławomir Kowalewski wypoczywał w rodzinnym gronie. – W tym roku miałem tygodniowy urlop, który spędziłem z rodziną. Bardzo sobie cenię wspólne wakacje. Udało nam się odwiedzić krewnych w lubelskim. To był dobry czas i udany wypoczynek – zdradza.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
charcesz
charcesz
8 lata temu

wychodzi na to, że to tylko harcerze z płocka zorganizowali dla mławy cokolwiek. wstyd

energia
energia
8 lata temu

cudownie energetyczny mdk stracił energię? nic nie zorgamizował? ciekawe gdzie p.dyrektor spędziła wakacje?

fado
fado
8 lata temu

Plastikowy pan burmistrz jak ceni rodzinę tylko swoją. w du.. ma te rodziny które nie stać na wysłanie dzieci poza mławe

Krystian
Krystian
8 lata temu

starosta jest niezły…podkreśla, że nie był nigdzie na wakacjach, ale jednocześnie dodaje, że był we Włoszech podczas urlopu… rozumiem, że to słynny opisany w lokalnych mediach wyjazd na Sycylię?

MartaM
MartaM
8 lata temu

Wakacje w mieście. Nuda. Miałam przez całe dwa miesiące dwóch 14-letnich chłopaków. Jak było ciepło to jezioro. W pozostałe dni? Wycieczki do innych miast. Masakra! Tu się nic nie dzieje.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x