Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Szydłowie pamiętali o wysiedleniach


Foto: //codziennikmlawski.pl

Foto: //codziennikmlawski.pl


W sobotę 19 września w Szydłowie odbyły się uroczystości upamiętniające masowe wysiedlenia, które miały miejsce na Północnym Mazowszu podczas II wojny światowej.

Najpierw mieszkańcy gminy i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy św. w tutejszym kościele parafialnym. Potem wszyscy przemaszerowali do Gimnazjum w Szydłowie. Jednym z gości był wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Mieczysław Smoliński. Przypomniał on o tym, jak wielką tragedią dla wielu polskich rodzin były wysiedlenia. Po wystąpieniach okolicznościowych młodzież szkolna zaprezentowała program artystyczny.
Imprezę z okazji 75. rocznicy masowych wysiedleń na Północnym Mazowszu zorganizowali Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych oraz wójt gminy Szydłowo.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MartaM
MartaM
8 lata temu

Historia tak bardzo nam bliska a tak daleka. Brawo dla Szydłowa

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x