Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W Miejskim Domu Kultury popłynęły strofy


spotkanie_poetyckie_1W kameralnym, kilkuosobowym gronie odbyło się w mławskim domu kultury spotkanie z dwójką poetów – Dorotą Ryst z Warszawy i Pawłem Podlipniakiem      z Radomia.

KSP Mława nabór

Poprowadził je 18 września Jarosław Trześniewski-Kwiecień, prezes Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej. – Bardzo się cieszę, że gościmy w Mławie naprawdę świetnych poetów – mówił. – Dorota jest jedną z najbardziej warszawskich poetek Warszawa jest obecna w jej wierszach ale nie tylko (…) jest w nich cały mikro i makroświat. (…) Każdy wiersz Pawła jest wierszem zawierającym pewnego rodzaju kody – przedstawiał gości. Ci na zmianę czytali swoje utwory, opowiadali o własnej twórczości, o życiu, o genezie ich wierszy. Dorota Ryst jest autorką tomików „Odmiana przez przypadki”, „widoczki. wiersze bezwstydne”, „czasunek”, „Punkty przecięcia” i Część planu”, natomiast Paweł Podlipniak wydał: „Aubade Triste”, „Karmagedon” i „Masafakafares”.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

19 - liczba komentarzy w artykule "W Miejskim Domu Kultury popłynęły strofy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
wiem że nic nie wiem
Gość

pytanie jak wyjść z ofertą poetycką do ludzi, żeby zainteresować? myślę, że ogólnie nie jest to temat łatwy. 15 lat wstecz, z moimi zamiłowaniami do Leśmiana czułam się jako nastolatka trochę retro, a co teraz? internety i tablety 😉

też nie wiem
Gość

ja myślę, że oferta poetycka nie jest dla każdego, więc nie będzie to żadna masówka. i dobrze. pytanie raczej jak trafić do tych którzy od słowa oczekują więcej

staton
Gość

A ja wierzę że można, nie tylko wierzę ale wiem. Tylko trzeba chcieć, stworzyć klimat i zarażać innych….wytworzyć na coś modę, wypromować. Oczywiście pomoc zawodowców z MCK byłby jak najbardziej wskazany i na pewno nie w postaci jaką widzimy na zdjęciach.

staton
Gość

Ale krzyż czy radnego Kasprzaka?

...
Gość

dobre 😀

wojski
Gość

To chyba NIK nie widział Mławy na oczy. Odkąd radny Kasprzak dopytał się o krzyż na sali gdzie są sesje, to podobno wieszają go i po sesji zdejmują. dobre co nie?

staton
Gość
a tak coś dla osoby o nicku „sztuka_niska” celem wyjaśnienia. Odsyłam do publikacji NIK zatytułowanej ” Informacja o wynikach kontroli używania symboli państwowych przez organy administracji publicznej” Dla potrzeb kontroli NIK określone zostały zasady „dobrych praktyk”, opisujące m.in. sposób eksponowania godła w pomieszczeniu urzędu. Zgodnie z nimi, godło państwowe należy umieszczać w taki sposób, aby było widoczne w chwili wejścia do pomieszczenia urzędowego, najlepiej znajdować nad urzędnikiem, na ścianie na wprost drzwi, a w jego bezpośrednim otoczeniu nie powinny być umieszczane żadne inne obiekty. Poczynione w toku kontroli ustalenia wskazały na pojedyncze przypadki niewłaściwego umieszczania godła, polegające, w szczególności, na… Czytaj więcej »
sztuka_niska
Gość

dziękuję za informację, aczkolwiek ta publikacja jest mi znana, i zostaję przy swoim zdaniu – symbole są moim niskim zdaniem dobrze wyeksponowne, kłaniam się.

staton
Gość

jest takie historycznie hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Bóg na ścianie był. Ojczyzna również w postaci godła. Być może… poezja była o honorze….ale się rymnęło, hehe….poetycko. A jeśli nie i tak wierzę że honor pracowników domu kultury spowoduje że następnym razem postarają się całą oprawę zorganizować dużo lepiej.

wpDiscuz