Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Miejskim Domu Kultury popłynęły strofy


spotkanie_poetyckie_1W kameralnym, kilkuosobowym gronie odbyło się w mławskim domu kultury spotkanie z dwójką poetów – Dorotą Ryst z Warszawy i Pawłem Podlipniakiem      z Radomia.


Poprowadził je 18 września Jarosław Trześniewski-Kwiecień, prezes Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej. – Bardzo się cieszę, że gościmy w Mławie naprawdę świetnych poetów – mówił. – Dorota jest jedną z najbardziej warszawskich poetek Warszawa jest obecna w jej wierszach ale nie tylko (…) jest w nich cały mikro i makroświat. (…) Każdy wiersz Pawła jest wierszem zawierającym pewnego rodzaju kody – przedstawiał gości. Ci na zmianę czytali swoje utwory, opowiadali o własnej twórczości, o życiu, o genezie ich wierszy. Dorota Ryst jest autorką tomików „Odmiana przez przypadki”, „widoczki. wiersze bezwstydne”, „czasunek”, „Punkty przecięcia” i Część planu”, natomiast Paweł Podlipniak wydał: „Aubade Triste”, „Karmagedon” i „Masafakafares”.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

19
KOMENTARZE

avatar
1500
wiem że nic nie wiem
Gość
wiem że nic nie wiem

pytanie jak wyjść z ofertą poetycką do ludzi, żeby zainteresować? myślę, że ogólnie nie jest to temat łatwy. 15 lat wstecz, z moimi zamiłowaniami do Leśmiana czułam się jako nastolatka trochę retro, a co teraz? internety i tablety 😉

staton
Gość
staton

A ja wierzę że można, nie tylko wierzę ale wiem. Tylko trzeba chcieć, stworzyć klimat i zarażać innych….wytworzyć na coś modę, wypromować. Oczywiście pomoc zawodowców z MCK byłby jak najbardziej wskazany i na pewno nie w postaci jaką widzimy na zdjęciach.

też nie wiem
Gość
też nie wiem

ja myślę, że oferta poetycka nie jest dla każdego, więc nie będzie to żadna masówka. i dobrze. pytanie raczej jak trafić do tych którzy od słowa oczekują więcej

staton
Gość
staton

Ale krzyż czy radnego Kasprzaka?

...
Gość
...

dobre 😀

wojski
Gość
wojski

To chyba NIK nie widział Mławy na oczy. Odkąd radny Kasprzak dopytał się o krzyż na sali gdzie są sesje, to podobno wieszają go i po sesji zdejmują. dobre co nie?

staton
Gość
staton

a tak coś dla osoby o nicku „sztuka_niska” celem wyjaśnienia. Odsyłam do publikacji NIK zatytułowanej ” Informacja o wynikach kontroli używania symboli państwowych przez organy administracji publicznej” Dla potrzeb kontroli NIK określone zostały zasady „dobrych praktyk”, opisujące m.in. sposób eksponowania godła w pomieszczeniu urzędu. Zgodnie z nimi, godło państwowe należy umieszczać w taki sposób, aby było widoczne w chwili wejścia do pomieszczenia urzędowego, najlepiej znajdować nad urzędnikiem, na ścianie na wprost drzwi, a w jego bezpośrednim otoczeniu nie powinny być umieszczane żadne inne obiekty. Poczynione w toku kontroli ustalenia wskazały na pojedyncze przypadki niewłaściwego umieszczania godła, polegające, w szczególności, na… Czytaj więcej »

sztuka_niska
Gość
sztuka_niska

dziękuję za informację, aczkolwiek ta publikacja jest mi znana, i zostaję przy swoim zdaniu – symbole są moim niskim zdaniem dobrze wyeksponowne, kłaniam się.

staton
Gość
staton

jest takie historycznie hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Bóg na ścianie był. Ojczyzna również w postaci godła. Być może… poezja była o honorze….ale się rymnęło, hehe….poetycko. A jeśli nie i tak wierzę że honor pracowników domu kultury spowoduje że następnym razem postarają się całą oprawę zorganizować dużo lepiej.

kasandra
Gość
kasandra

Faktycznie, takie spotkania powinny się odbywać w bardziej przyjaznej atmosferze, ta mała salka, ale mimo wszystko prawie pusta zieje chłodem i obcością, a atmosfera winna być ciepła i przyjazna zarówno dla poezji jak i dla zgromadzonych. Zupełnie inaczej by to wyglądało przy stolikach nakrytych obrusem, z małym wazonikiem kwiatów oraz butelką wody mineralnej (niekoniecznie filiżanką kawy). Pani dyrektor nie ma w ogóle zmysłu estetyki – no ale to wiadomo już nie od dziś.

sztuka_niska
Gość
sztuka_niska

„pozycja godła w pomieszczeniu – najlepiej na ścianie na wprost wejścia, nad biurkiem urzędnika, albo na innej ścianie w miejscu widocznym od wejścia”, poza tym w Ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej… nic „o środku” nie ma… pozostaje więc złoty… miłego wieczoru 🙂

widze
Gość
widze

radny Kasprzak się pytał gdzie krzyże zginęły po remoncie widać powiesili w kącie, ale godło? brak szacunku !

staton
Gość
staton

I tak mnie jeszcze jedno intryguje…… czy na tej sali wisi krzyż obok godła, czy godło obok krzyża?? I dlaczego nie na środku a tak w rogu sali??

sztuka_niska
Gość
sztuka_niska

W moim odczuciu wizualnym symbole wyglądają w tym miejscu ok, przede wszystkim są obecne, są też dobrze widoczne, a to „obok” sprawia, że wzrok nie błądzi w poszukiwaniu „drugiego” 🙂

staton
Gość
staton

widać że lud walił pełną parą na spotkanie. hehehe…. raczej panowała tam sterylność nie kameralność. Na pewno wystrój nie budował nastroju dla poezji. Nie ma fajniejszej sali w tym domu kultury czy nie ma ludzi którzy by ciut lepszą oprawę zapewnili?

OL
Gość
OL

Może lepiej jak przychodzi mniejszy krąg ale zainteresowanych niż więcej osób ale znudzonych

emma
Gość
emma

niby tak, ale z drugiej strony spora sala świecąca pustką nie działa zbyt zachęcająco, może przy jakimś stoliku, przy kawie… hehe

apostrofa
Gość
apostrofa

naprawdę malutko – a szkoda, nawet po zdjęciach sądząc, sympatyczna atmosfera. I młodzieży tak mało 🙁

Wrażliwy
Gość
Wrażliwy

Strofy może i były dobre, może nawet bardzo dobre…. ale publiczność tak nieliczna….