Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Dzień Sybiraka w Mławie


dzien_sybirakaPoczty sztandarowe, przedstawiciele, władz, szkół, samorządowcy i mieszkańcy miasta w asyście orkiestry dętej przemaszerowali z kościoła na cmentarz – Mława, jak co roku, uroczyście obchodziła Dzień Sybiraka.

KSP Mława nabór

Wcześniej jednak odbyła się msza św. w kościele św. Trójcy. Obchody na nekropolii rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego i modlitwą, a poprowadził je Piotr Dzikowski, wnuczek Stefana Dzikowskiego, prezesa mławskiego oddziału Związku Sybiraków. Nie zabrakło okolicznych przemówień, dotyczących agresji sowieckiej na Polskę i losów Sybiraków, apelu poległych, części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 4, złożenia kwiatów na pomniku i zapalenia zniczy. Hymn Sybiraków zakończył tę i rozpoczął kolejną część uroczystości – akademię w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Mławie.
Tutaj Piotr i Kacper Dzikowscy odebrali Złote Odznaki Honorowe za Zasługi dla Związku Sybiraków. Licznie zebranej publiczności zaprezentowano film o napaści Rosji na nasz kraj, losach zesłańców, żołnierzach wyprowadzonych z Syberii, który tworzyli polskie armie i walczyli o wolność ojczyzny. A uczniowie przedstawili okolicznościowy program słowno-muzyczny.
Dzień Sybiraka obchodzony jest 17 września.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Dzień Sybiraka w Mławie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mario
Gość

Święta dla władz i radnych to stary, ale niestety wciąż modny trend w naszym mieście

oko
Gość

warto przypominać o historii, ale organizowanie takiego święta w godz. przedpołudniowych? pracujący nie mogą być. i tak się robi święta tylko dla władz i radnych żeby się pokazać

wpDiscuz