Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Dzień Sybiraka w Mławie


dzien_sybirakaPoczty sztandarowe, przedstawiciele, władz, szkół, samorządowcy i mieszkańcy miasta w asyście orkiestry dętej przemaszerowali z kościoła na cmentarz – Mława, jak co roku, uroczyście obchodziła Dzień Sybiraka.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wcześniej jednak odbyła się msza św. w kościele św. Trójcy. Obchody na nekropolii rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu państwowego i modlitwą, a poprowadził je Piotr Dzikowski, wnuczek Stefana Dzikowskiego, prezesa mławskiego oddziału Związku Sybiraków. Nie zabrakło okolicznych przemówień, dotyczących agresji sowieckiej na Polskę i losów Sybiraków, apelu poległych, części artystycznej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół nr 4, złożenia kwiatów na pomniku i zapalenia zniczy. Hymn Sybiraków zakończył tę i rozpoczął kolejną część uroczystości – akademię w sali kinowej Miejskiego Domu Kultury w Mławie.
Tutaj Piotr i Kacper Dzikowscy odebrali Złote Odznaki Honorowe za Zasługi dla Związku Sybiraków. Licznie zebranej publiczności zaprezentowano film o napaści Rosji na nasz kraj, losach zesłańców, żołnierzach wyprowadzonych z Syberii, który tworzyli polskie armie i walczyli o wolność ojczyzny. A uczniowie przedstawili okolicznościowy program słowno-muzyczny.
Dzień Sybiraka obchodzony jest 17 września.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Mario

Święta dla władz i radnych to stary, ale niestety wciąż modny trend w naszym mieście

oko

warto przypominać o historii, ale organizowanie takiego święta w godz. przedpołudniowych? pracujący nie mogą być. i tak się robi święta tylko dla władz i radnych żeby się pokazać