Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Odszedł na wieczną wartę


sp_st_slesicki_cz_b

foto: UM Mława

KSP Mława nabór

16 września 2015 roku zmarł podpułkownik Stanisław Ślesicki. Był dowódcą III plutonu 8 kompanii III Baonu 80 Pułku Piechoty. Uczestniczył w Bitwie pod Mławą i obronie Warszawy. Stanisław Ślesicki był więźniem obozów jenieckich. Brał czynny udział w pracach na rzecz stowarzyszeń kombatanckich i społecznych. Za swoją działalność został uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami, m.in.: Krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski. Był Honorowym Obywatelem Miasta Mława. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24 września br. na cmentarzu bródnowskim w Warszawie.

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz