Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Odszedł na wieczną wartę


sp_st_slesicki_cz_b

foto: UM Mława


16 września 2015 roku zmarł podpułkownik Stanisław Ślesicki. Był dowódcą III plutonu 8 kompanii III Baonu 80 Pułku Piechoty. Uczestniczył w Bitwie pod Mławą i obronie Warszawy. Stanisław Ślesicki był więźniem obozów jenieckich. Brał czynny udział w pracach na rzecz stowarzyszeń kombatanckich i społecznych. Za swoją działalność został uhonorowany wieloma odznaczeniami i wyróżnieniami, m.in.: Krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski. Był Honorowym Obywatelem Miasta Mława. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 24 września br. na cmentarzu bródnowskim w Warszawie.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x