Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na centrum obsługi w mławskim Urzędzie Skarbowym jeszcze poczekamy


slider

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mławie Kazimierz Froch


Podatnik już nie będzie musiał biegać z dokumentami pomiędzy urzędem skarbowym a ZUS-em. Obsłuży go pracownik centrum obsługi w urzędzie skarbowym, a asystent podatnika, będzie pomagał nowym przedsiębiorcom.

Od 1 września weszła w życie nowelizacja ustawy o administracji podatkowej, która wprowadza nowe udogodnienia dla podatników. Będą oni mogli załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, lecz także w wybranych miejscach na terenie całego kraju, właśnie w centrum obsługi.
W centrach, oprócz spraw podatkowych, można złożyć dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy.
Mikroprzędsiębiorca przez pierwsze 18 miesięcy, będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta podatnika, którego rolą jest informowanie w sprawach podatkowych, jak też ubezpieczeń społecznych i podatku akcyzowego.

Kiedy takie centrum powstanie w Mławie – zapytaliśmy naczelnika mławskiego Urzędu Skarbowego Kazimierza Frocha.
– Na Mazowszu dotychczas uruchomiono 7 takich centrów (na 51 us), najbliżej nas są w Ciechanowie, Sierpcu i Płocku. Powstanie centrum nie zależy od inicjatywy naczelnika, o tym, w których urzędach i kiedy powstaną, decyduje minister finansów. Nie jestem dysponentem budżetu, środki na wszystkie wydatki związane z funkcjonowaniem urzędu, w tym na dostosowaniem urzędu do nowej formy zapewnia Izba Skarbowa w Warszawie – wyjaśnia Kazimierz Froch.
Rzecznik Izby Skarbowej w Warszawie, też nie umiała udzielić konkretnej odpowiedzi.
– Nie umiem odpowiedzieć kiedy takie centrum powstanie w Mławie, ale na pewno od nowego roku w każdym urzędzie skarbowym pojawi się asystent podatnika – informuje rzecznik Izby Skarbowej w Warszawie Ewa Szkodzińska.

Znów pierwszy był Ciechanów, a nawet Sierpc, a na centrum obsługi w Mławie jeszcze poczekamy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
8 lata temu

Niektórzy mówią, że pijawki mają właściwości lecznicze he he

szara strefa
szara strefa
8 lata temu

a kto lubi te pijawki?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x