Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dominik Breński ze złotem z międzywojewódzkich mistrzostw


sportKolejny reprezentant mławskiego Zawkrza błysnął w tym sezonie na lekkoatletycznych arenach. Po sukcesach Olgi Pietrzak i Rafała Sulwirski przyszedł czas na Dominika Breńskiego. Podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików rozegranych w sobotę 12 września w Pasłęku sięgnął po złoty medal w konkursie skoku w dal.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dominacja zawodnika trenującego na co dzień pod okiem Waldemara Łaszczycha nie podlegała dyskusji. Już w pierwszej próbie pofrunął na odległość 5.64, czym postawił konkurentów pod ścianą. Potem jeszcze się poprawiał, by ostatecznie osiągnąć wynik 5.87.

Tak daleko nikt nie skoczył. Drugie miejsce przypadło Adrianowi Kanclerzowi z MKS-u Pułtusk, który w ostatecznym rozrachunku okazał się gorszy od Dominika o siedemnaście centymetrów.
Z rezultatem 5.42 na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Kopański z Płońska.

Warto dodać, że w Pasłęku rywalizowało ponad 500 zawodników i zawodniczek. Reprezentowali kluby z dwóch województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Najlepsi lekkoatleci w poszczególnych dyscyplinach zakwalifikowali się do mistrzostw Polski młodzików zwanych też inaczej „małym memoriałem Kusocińskiego”. Impreza odbędzie się w dniach 26-27 września w Radomiu.

Jeśli mławianin pojawi się na niej, będzie miał szansę na trzeci medal w krótkim odstępie czasu. Parę dni przed zmaganiami w Pasłęku, w Warszawie rozegrano mistrzostwa Mazowsza młodzików, (połączone z eliminacjami na szczebel międzywojewódzki). Zawkrzanin okazał się najlepszy z wynikiem 5.83. Drugi w generalnym podsumowaniu Dawid Krzemiński z Radomia był gorszy aż o trzydzieści pięć centymetrów.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500