Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dominik Breński ze złotem z międzywojewódzkich mistrzostw


sportKolejny reprezentant mławskiego Zawkrza błysnął w tym sezonie na lekkoatletycznych arenach. Po sukcesach Olgi Pietrzak i Rafała Sulwirski przyszedł czas na Dominika Breńskiego. Podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodzików rozegranych w sobotę 12 września w Pasłęku sięgnął po złoty medal w konkursie skoku w dal.


Dominacja zawodnika trenującego na co dzień pod okiem Waldemara Łaszczycha nie podlegała dyskusji. Już w pierwszej próbie pofrunął na odległość 5.64, czym postawił konkurentów pod ścianą. Potem jeszcze się poprawiał, by ostatecznie osiągnąć wynik 5.87.

Tak daleko nikt nie skoczył. Drugie miejsce przypadło Adrianowi Kanclerzowi z MKS-u Pułtusk, który w ostatecznym rozrachunku okazał się gorszy od Dominika o siedemnaście centymetrów.
Z rezultatem 5.42 na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Kopański z Płońska.

Warto dodać, że w Pasłęku rywalizowało ponad 500 zawodników i zawodniczek. Reprezentowali kluby z dwóch województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Najlepsi lekkoatleci w poszczególnych dyscyplinach zakwalifikowali się do mistrzostw Polski młodzików zwanych też inaczej „małym memoriałem Kusocińskiego”. Impreza odbędzie się w dniach 26-27 września w Radomiu.

Jeśli mławianin pojawi się na niej, będzie miał szansę na trzeci medal w krótkim odstępie czasu. Parę dni przed zmaganiami w Pasłęku, w Warszawie rozegrano mistrzostwa Mazowsza młodzików, (połączone z eliminacjami na szczebel międzywojewódzki). Zawkrzanin okazał się najlepszy z wynikiem 5.83. Drugi w generalnym podsumowaniu Dawid Krzemiński z Radomia był gorszy aż o trzydzieści pięć centymetrów.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x