Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zbieraliśmy krew dla Polski


sliderPonad 27 litrów krwi zebrano wczoraj (15 września) w Mławie od godz. 9 do 15.

KSP Mława nabór

– Przyszło 61 dawców, z czego odrzucono 15 z powodu na przykład niskiej wagi czy niskiego poziomu hemoglobiny – informuje Józef Gerlej, prezes mławskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Większość to byli uczniowie mławskich szkół ponadgimnazjalnych.

Przed godz. 10 przy autobusie stał tłum młodych ludzi, krew oddało także 17 dojrzałych honorowych dawców. Łącznie w naszym mieście pobrano 27 l 450 ml. – W ubiegłym roku było identycznie – mówi prezes Gerlej.
Życiodajny płyn oddawano w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stał przy ul. Bagno. Kampanię „Zbieramy krew dla Polski” Grupa Muszkieterów i PCK zorganizowali po raz ósmy.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz