Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zbieraliśmy krew dla Polski


sliderPonad 27 litrów krwi zebrano wczoraj (15 września) w Mławie od godz. 9 do 15.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Przyszło 61 dawców, z czego odrzucono 15 z powodu na przykład niskiej wagi czy niskiego poziomu hemoglobiny – informuje Józef Gerlej, prezes mławskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Większość to byli uczniowie mławskich szkół ponadgimnazjalnych.

Przed godz. 10 przy autobusie stał tłum młodych ludzi, krew oddało także 17 dojrzałych honorowych dawców. Łącznie w naszym mieście pobrano 27 l 450 ml. – W ubiegłym roku było identycznie – mówi prezes Gerlej.
Życiodajny płyn oddawano w specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stał przy ul. Bagno. Kampanię „Zbieramy krew dla Polski” Grupa Muszkieterów i PCK zorganizowali po raz ósmy.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500