Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sukces naszych warcabistów


foto archiwum prywatne. Od lewej: Zenon Mieszkowski, Monika Wiśniewska (złota medalistka ME) Leszek Pętlicki

foto archiwum prywatne. Od lewej: Zenon Mieszkowski, Monika Wiśniewska (złota medalistka ME) Leszek Pętlicki


Reprezentanci powiatu mławskiego, Zenon Mieszkowski z Mławy i Leszek Pętlicki z Michalinowa (gm. Wieczfnia Kościelna) świetnie spisali się podczas Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w warcabach 100-polowych.

Zawody organizowane przez Międzynarodowy Komitet Warcabowy Niepełnosprawnych odbyły w miejscowości Kranevo (Bułgaria).
Polskę reprezentowało 6 zawodników.

Zenon Mieszkowski z Mławy wywalczył srebrny medal w kategorii nie sprawni intelektualnie. W grupie inwalidzi brązowy medal zdobył Leszek Pętlicki zam. Michalinowo gmina Wieczfnia Kościelna.

Ten ostatni, powrócił jednak do Polski bez nagród. Przekazał je bowiem zawodnikowi z Mołdawii za grę fair play, w meczu, który miał wpływ na ostateczną punktację, od której zależał wynik Leszka Pętlickiego. Warto również odnotować brązowy medal Mariusza Budnera, kolegi z reprezentacji naszych warcabistów.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
leszek
leszek
8 lata temu

Janek, o to ostatnie z lipca tego roku reportaż z mego turnieju w naszym rejonie wygrał go miejscowy 15 latek https://www.facebook.com/groups/169831069711197/

stefan
stefan
8 lata temu

Gratulacje , postawa godna naśladowania.

Janek
Janek
8 lata temu

Każdy miły gest jest ważny. Gratulacje dla Leszka. Oczekujemy takiej imprezy w Polsce w Mławie albo gdzieś na Mazowszu. Włodarze Mławy na pewno pomogą finansowo…Brakuje tam imprez dla młodzieży…Może teraz?

Gongalski O.
Gongalski O.
8 lata temu

Witam wszystkich. Zyczę wielkiego sukcesu, aby wszytko się udało.

Elmo
Elmo
8 lata temu

Wielkie gratulacje dla polskich warcabistów-medalistów!
Uznanie dla postawy brązowego medalisty!
Dalszych sukcesów w przyszłym roku!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x