Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sukces naszych warcabistów


foto archiwum prywatne. Od lewej: Zenon Mieszkowski, Monika Wiśniewska (złota medalistka ME) Leszek Pętlicki

foto archiwum prywatne. Od lewej: Zenon Mieszkowski, Monika Wiśniewska (złota medalistka ME) Leszek Pętlicki

Reprezentanci powiatu mławskiego, Zenon Mieszkowski z Mławy i Leszek Pętlicki z Michalinowa (gm. Wieczfnia Kościelna) świetnie spisali się podczas Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w warcabach 100-polowych.

Zawody organizowane przez Międzynarodowy Komitet Warcabowy Niepełnosprawnych odbyły w miejscowości Kranevo (Bułgaria).
Polskę reprezentowało 6 zawodników.

Zenon Mieszkowski z Mławy wywalczył srebrny medal w kategorii nie sprawni intelektualnie. W grupie inwalidzi brązowy medal zdobył Leszek Pętlicki zam. Michalinowo gmina Wieczfnia Kościelna.

Ten ostatni, powrócił jednak do Polski bez nagród. Przekazał je bowiem zawodnikowi z Mołdawii za grę fair play, w meczu, który miał wpływ na ostateczną punktację, od której zależał wynik Leszka Pętlickiego. Warto również odnotować brązowy medal Mariusza Budnera, kolegi z reprezentacji naszych warcabistów.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
leszek
Gość
leszek

Janek, o to ostatnie z lipca tego roku reportaż z mego turnieju w naszym rejonie wygrał go miejscowy 15 latek https://www.facebook.com/groups/169831069711197/

stefan
Gość
stefan

Gratulacje , postawa godna naśladowania.

Janek
Gość
Janek

Każdy miły gest jest ważny. Gratulacje dla Leszka. Oczekujemy takiej imprezy w Polsce w Mławie albo gdzieś na Mazowszu. Włodarze Mławy na pewno pomogą finansowo…Brakuje tam imprez dla młodzieży…Może teraz?

Gongalski O.
Gość
Gongalski O.

Witam wszystkich. Zyczę wielkiego sukcesu, aby wszytko się udało.

Elmo
Gość
Elmo

Wielkie gratulacje dla polskich warcabistów-medalistów!
Uznanie dla postawy brązowego medalisty!
Dalszych sukcesów w przyszłym roku!