Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława świętowała XXXV rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”


fot_1Stało się już tradycją, że NSZZ „Solidarność” łączy obchody rocznicy powstania związku z imprezami o charakterze sportowym i kulturalnym.


12 września ponad 100 biegaczy uczestniczyło w Biegu Solidarności na trasie wokół parku, a na 13 września zaplanowano obchody oficjalne.
Uroczystą Mszę św. w intencji NSZZ „Solidarność” odprawił w tym dniu, w parafii MB. Królowej Polski mławski dziekan ks. prałat Kazimierz Ziółkowski.
Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie dr Leszek Zygner w krótkim rysie historycznym poświęconym związkowi zawodowemu i ruchowi społecznemu „Solidarność” wskazywał :
„to właśnie w aktywności i autentycznym oddaniu dziesiątek, czy setek spośród blisko 10 tys. członków mławskiej „Solidarności” zrzeszonych w 62 komisjach zakładowych, leżała prawdziwa siła tego związku”

Kontynuacja obchodów miała miejsce na estradzie w parku. Za zasługi dla NSZZ „Solidarność” pamiątkowy medal otrzymali:
Księża: ks. Ryszard Kamiński, ks. Sławomir Kowalski, ks. Janusz Cegłowski, ks. Krzysztof Dobucki.
Działacze związkowi i osoby wspierające: Stanisław Czerwiński, Jan Golec, prof. Ryszard Juszkiewicz, Marek Kowalski, Zofia Nowotczyńska, Paweł Miłobędzki, Daniel Polak, Leonard Witkowski
Pamiątkowe statuetki otrzymali: Bieńkowska Elżbieta, Brzozowska Edwarda, Burakowska Krystyna, Dłogokęcka Barbara, Grześ Stanisław, Grzybicka Maria, Mrożkiewicz Tadeusz, Narewski Ireneusz, Piotrkowicz Janusz, Prusik Andrzej, Trochim Janusz,Zakrzewski Tadeusz, Żak Kazimierz.
Podczas Mszy św. statuetkę otrzymał również ks. dziekan Kazimierz Ziółkowski.
Statuetki otrzymały również, na ręce swoich przewodniczących, wszystkie komisje zakładowe mławskiego oddziału „Solidarności”

W uroczystościach uczestniczył sekretarz zarządu Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” i poczty sztandarowe kopalni „Wesoła” z Mysłowic i Kopalni Soli Kłodawa.

Po części oficjalnej, dla licznie zgromadzonych w miejskim parku mławian wystąpił Jan Pietrzak, znany satyryk, aktor, felietonista.

(red.)

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bodek
Bodek
6 lata temu

Ja pierdziu!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x