Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

XII dożynki gminno – parafialne w Wieczfni Kościelnej


wieczfnia sliderDwunaste już dożynki gminno-parafialne organizowali wspólnie wójt oraz proboszczowie parafii Wieczfnia Kościelna i Grzebsk.

KSP Mława nabór

Uroczysta Msza św. z homilią ks. dr Andrzeja Krasińskiego, odprawiona w kościele parafialnym w Wieczfni Kościelnej i poświęcenie wieńców dożynkowych, rozpoczęły uroczystości. Część oficjalna odbyła się przy Zespole Szkół. Licznie zgromadzonych gości i mieszkańców witał wójt Jan Warecki. Starostowie dożynek, państwo Joanna i Andrzej Gębala – rolnicy z Windyk, częstowali wszystkich wielkim bochnem chleba.

Po części oficjalnej koncertowała orkiestra dęta z Gruduska, potem prezentowały swoje programy artystyczne szkoły z terenu gminy. Aplauz wzbudziła inscenizacja bajki o Czerwonym Kapturku w wykonaniu mieszkańców sołectwa Windyki.

O godz. 16 zagrała gwiazda dożynek zespół Akcent.

Imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji, rywalizacja sportowa, konkursy, występy wokalne. Sołectwa przygotowały stoiska z wyrobami kuchni domowej, nikt z gości nie odszedł głodny, ani spragniony. Imprezę zakończyła zabawa taneczna i pokazy laserowe.

(red.)

Gminie Wieczfnia Kościelna dziękujemy za udostępnienie fragmentów fotorelacji.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz