Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XII dożynki gminno – parafialne w Wieczfni Kościelnej


wieczfnia sliderDwunaste już dożynki gminno-parafialne organizowali wspólnie wójt oraz proboszczowie parafii Wieczfnia Kościelna i Grzebsk.


Uroczysta Msza św. z homilią ks. dr Andrzeja Krasińskiego, odprawiona w kościele parafialnym w Wieczfni Kościelnej i poświęcenie wieńców dożynkowych, rozpoczęły uroczystości. Część oficjalna odbyła się przy Zespole Szkół. Licznie zgromadzonych gości i mieszkańców witał wójt Jan Warecki. Starostowie dożynek, państwo Joanna i Andrzej Gębala – rolnicy z Windyk, częstowali wszystkich wielkim bochnem chleba.

Po części oficjalnej koncertowała orkiestra dęta z Gruduska, potem prezentowały swoje programy artystyczne szkoły z terenu gminy. Aplauz wzbudziła inscenizacja bajki o Czerwonym Kapturku w wykonaniu mieszkańców sołectwa Windyki.

O godz. 16 zagrała gwiazda dożynek zespół Akcent.

Imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji, rywalizacja sportowa, konkursy, występy wokalne. Sołectwa przygotowały stoiska z wyrobami kuchni domowej, nikt z gości nie odszedł głodny, ani spragniony. Imprezę zakończyła zabawa taneczna i pokazy laserowe.

(red.)

Gminie Wieczfnia Kościelna dziękujemy za udostępnienie fragmentów fotorelacji.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x