Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Powrót jak marzenie. Wkra Radzanów liderem


sliderPo sześciu latach nieobecności Wkra Radzanów wróciła na piłkarską mapę. Reaktywacja okazała się w pełni udana, na inagurację sezonu w B-klasie zespół z powiatu mławskiego rozgromił rywali z Gumina.

Słoneczne ogrody Mława

Trudnego zadania odbudowy futbolu na szczeblu seniorskim podjął się Paweł Borkowski. Jako piłkarz pamięta jeszcze ostatnie ligowe pojedynki z sezonu 2008/2009. Podobnie jak Krzysztof Końpa i Michał Bieniewicz, których nie zabrakło na boisku w inauguracyjnej batalii.

Końpa strzelił nawet bramkę, na listę strzelców wpisali się ponadto Zbigniew Kalinowski, Karol Kolos, Krzysztof Sowiński, a przede wszystkim Krzysztof Dziurlikowski. Ten ostatni zakończył pojedynek z hattrickiem.

Druga seria spotkań przyniosła równie efektowny triumf radzanowian. Na własnym boisku rozgromili 5:0 rywali z Opii Opinogóra. Dwa gole zdobył Jarosław Krogulski, skutecznym uderzeniami popisali się także Dominik Pakuszewski, Jarosław Szczepański i Kalinowski.

Wkra zagrała w niedzielnym pojedynku wystąpiła w składzie: Sieklucki – D. Sych, P. Brdak, M. Jarzynka, D. Grzywacz – M. Strzelec (K. Rajnik, Kowalski), D. Pakuszewski (J. Szczepański) M. Rutecki, Z. Kalinowski, K. Kolos (K. Końpa) – K. Dziurlikowski (J. Krogulski)

W B-klasie rywalizują jeszcze trzy inne ekipy z powiatu mławskiego. Konopianka podobnie jak ekipa z Radzanowa ma na koncie sześć punktów. W ostatni weekend wygrała derby powiatu mławskiego z GKS-em Lipowiec. Do bramki lokalnego rywala trafili Daniel Lis (2), Michał Skura i Marcin Kosiewicz.

Na piątym miejscu w tabeli plasuje się Tamka Dzierzgowo. Na inagurację podopieczni Jacka Szypulskiego pokonali na wyjeździe GKS Lipowiec. Druga seria nie była już dla nich tak udana, na własnym boisku przegrali 0:2 z Orlętami Baboszewo.

II kolejka: Gumino – Andzin 2:6, Tamka – Orlęta 0:2, Konopianka – Lipowiec 4:1, Radzanów – Opia 5:0

I kolejka: Radzanów  – Gumino 8:1, Opia – Konopianka 2:3, Lipowiec – Tamka 2:3, Orlęta – Andzin. 0:3

Tabela

  1. Wkra Radzanów  2          6          13:1
  2. Orlęta Baboszewo 2 6          5:0
  3. Konopianka Konopki 2 6          7:3
  4. Wkra Andzin 2 3          6:5
  5. Tamka Dzierzgowo 2 3          3:4
  6. GKS Lipowiec 2 0          3:7
  7. Opia Opinogóra 2 0          2:7
  8. GKS Gumino 2 0          3:14

III kolejka (19-20 września): Opia – Gumino, Lipowiec -Wkra, Orlęta – Konopianka, Andzin – Tamka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
ewa_k

super zdjęcia 🙂