Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zaatakował siekierą policjantkę. Odpowie jak dorosły


drzwii

Fot. zdjęcie ilustracyjneNastolatek z gm. Dzierzgowo, który uderzył policjantkę siekierą w głowę, będzie odpowiadał przed sądem jak dorosły. Jest oskarżony o usiłowanie podwójnego zabójstwa.

Sąd z urzędu zadecydował, że chłopak będzie traktowany przez wymiar sprawiedliwości jak dorosły ze względu na fakt, że jest mocno zdemoralizowany i niebezpieczny.

W ubiegłym tygodniu prokuratura rozpoczęła śledztwo. – Prokurator przesłuchiwał go w schronisku dla nieletnich, gdzie przebywa, ale odmówił wyjaśnień – zdradza Krzysztof Molenda, zastępca prokuratora rejonowego w Mławie. Usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa, za co grozi mu do 25 lat więzienia. Ponieważ jest nieletni, nie może być skazany na dożywocie. W ośrodku prawdopodobnie zostanie do rozprawy, a organa ścigania będą przesłuchiwać świadków.

W międzyczasie nastolatek był na obserwacji sądowo-psychiatrycznej. – Stwierdzono, że jest zdrowy psychicznie i w chwili popełnienia czynu miał zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem – mówi Krzysztof Molenda.
15-latek napaść zaplanował, w połowie lutego w nocy zadzwonił do mławskiej komendy ze zgłoszeniem awantury domowej w miejscowości Tańsk-Przedbory (gm. Dzierzgowo) Na miejsce pojechał patrol z posterunku w Szydłowie. Dom był otwarty, światło zgaszone i nikt nie odpowiadał na wezwania stróżów prawa. Do środka pierwszy wszedł policjant, a za nim jego partnerka. W tym momencie schowany za drzwiami napastnik uderzył ją siekierą w głowę, funkcjonariusz obezwładnił szybko chłopaka, choć ten szarpał się i próbował atakować. Jak powiedział później mundurowym, zamierzał zabić policjantów, zabrać broń i strzelać z niej do innych.
Badania na trzeźwość wykazały, że w momencie zdarzenia był pijany, miał ok. 2 prom. alkoholu w organizmie.

Raniona 30-letnia funkcjonariuszka trafiła do szpitala w Olsztynie w stanie zagrożenia życia. – Wyszła już do domu, jeździ na rehabilitację – informuje Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
swojak
Gość
swojak

tym razem sympatia oczywiście po stronie policjantki. życzę powrotu do zdrowia

Mario
Gość
Mario

Ciekawe jaki wyrok zapadnie w tej sprawie