Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mława miejscem schronienia poszukiwanego Bartosza Nowickiego?


Akcja policji na ul.Zachodniej w Mławie. Żródło: nadesłane

Akcja policji na ul.Zachodniej w Mławie.
Żródło: nadesłane

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Przeszukania w gminie Strzegowo i w Mławie były prowadzone w celu ujawnienia miejsca pobytu Bartosza Nowickiego podejrzanego o zabójstwo Łukasza Masiaka – ujawnia Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Nic więcej na temat tych akcji funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu rzecznik prasowy płockiej prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska nie chciała powiedzieć ze względu ma dobro postępowania. – Poszukiwania są tajemnicą, nie mogę wchodzić w szczegóły śledztwa. Nie zmieniła się optyka patrzenia na główny wątek zabójstwa jako nieporozumienia towarzyskiego, ale prokuratura nadal bada sprawę pod kątem powiązania zabójstwa z pracą Łukasza Masiaka, pod kątem treści, które poruszał – zdradziła. Śledztwo przedłużono do 15 listopada, nadal są przesłuchiwani świadkowie.

Akcja policjantów z Radomia miała miejsce na terenie gm. Strzegowo 1 września, natomiast w Mławie w okolicach ul. Wymyślin dwa dni później. Przeszukiwali oni domy i samochody.- Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu wykonywali czynności służbowe w ramach jednego z toczących się śledztw. Ponieważ upublicznianie jakichkolwiek szczegółów związanych z tymi czynnościami nie służyłoby dobru postępowania, na tym etapie nie możemy udzielić innych informacji – podawała po akcjach kom. Alicja Śledziona, rzecznik prasowy KWP w Radomiu. Dodała jeszcze, że w ramach czynności zatrzymano 2 osoby – poszukiwanego do sprawy związanej z przestępczością samochodową i aresztowanego w związku z posiadaniem narkotyków.

Kolejne działania kryminalnych z Radomia miały miejsce znów w Mławie 8 września w godzinach wieczornych. Policjanci przeczesywali osiedle przy ul. Zachodniej, na którym zamieszkiwał ostatnio podejrzany

Rzecznik zapytana ponownie o akcje 1, 3 i 8 września odpowiedziała, iż z uwagi na dobro prowadzonych czynności służbowych nadal nie upubliczniają szczegółów prowadzonych działań. Natomiast prokurator Śmigielska-Kowalska potwierdziła, że na terenie gm. Strzegowo przeszukanie odbyło się w domu babci Nowickiego.

Łukasz Masiak, twórca i dziennikarz portalu naszamlawa.pl zginął 14 czerwca ok. godz. 2 w nocy w mławskiej kręgielni od ciosu w głowę. O zabójstwo podejrzany jest 29-letni mławianin Łukasz Nowicki. Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania, gdyż domniemywano, że uciekł za granicę.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
takmyslę

jeszcze kilka takich pokazówek policji, jeszcze kilka przeszukań i pewnie sam się znajdzie

Mario

Coś mi się wydaje, że policja nie znajdzie go nigdy