Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zamiast asfaltu – kostka


silownia_1Rozpuszczająca się asfaltowa nawierzchnia pod siłownią plenerową przy MOSiR-ze zostanie zastąpiona kostką brukową. A w samym ośrodku trwają czyszczenie basenu i drobne remonty.


Na sesji 18 sierpnia radni miejscy przeznaczyli 55 tys. zł na „Przebudowę nawierzchni placu z urządzeniami do ćwiczeń siłowych w ul. Kopernika w Mławie.”- Jesteśmy w trakcie gruntownego remontu ulicy Kopernika. W sąsiedztwie placu z urządzeniami do ćwiczeń siłowych powstaje kolektor odwodnieniowy, do którego ma zostać włączone odwodnienie tegoż placu. Budowa odwodnienia będzie połączona z ułożeniem nowej nawierzchni z kostki brukowej – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława. Jak dodaje, w tej chwili plac pokrywa złej jakości masa bitumiczna, która pod wpływem ciepła zmienia swój stan skupienia, rozpuszcza się, brudzi obuwie i wszystko co ma z nią kontakt.
Przypomnijmy, że siłownia plenerowa wraz z urządzeniami do street workoutu została oddana do użytku przed niespełna rokiem, kosztowała miasto 70 tys. zł. Jak podkreśla rzeczniczka, wszystkie urządzenia działają bez zarzutu.
A w samym MOSiR-ze trwa przerwa w funkcjonowaniu pływalni, gdyż jest ona czyszczona i remontowana. – To działania standardowe, jak co roku, taki sam przestój – mówi Piotr Jankowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Woda z basenu została spuszczona, przebadana, wyniki otrzymał sanepid, niecki wyczyszczono. Odbywają się też drobne naprawy, na przykład malowanie czy uzupełnianie fug. Prace trwają od 22 sierpnia, a otwarcie zaplanowano na najbliższą sobotę (11 września).

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
8 lata temu

Wiesz, co Max, bandę – jak to nazywasz, rozliczają w demokracji wyborcy w głosowaniu.. Szef naszej bandy, znaczy się burmistrz, w ostatnich wyborach dostał powyżej 60 procent głosów…

demos
demos
8 lata temu
Reply to  Max

dla ścisłości 60 proc głosów tych co poszli do wyborów. ale i tak jakoś nie widzę związku logicznego z brakiem dbałości o wydatki ze środków budżetowych a rozliczaniem w demokracji, bo tak się składa że zarówno głos mądrego jak i niemądrego tyle samo waży.

Max
Max
8 lata temu

jakie myślenie takie działanie, Postawić, remontować znowu postawić coś zmieniać bo jest źle a kasa płynie z kieszeni podatników. Rozliczyć tą bandę z tego co robią i zabrać własne majątki za złe decyzje to zaczną myśleć i oglądać złotówkę z dwóch stron zarówno na gruncie lokalnym jak i krajowym.

realista
realista
8 lata temu

Będzie uroczyste otwarcie. Syn starosty odczyta list w imieniu Marszałka!

fit-nes
fit-nes
8 lata temu

urząd miasta chyba widział gdzie i co stawia. poprawia po sobie samym. choć sama siłownia jest ok.

słabo
słabo
8 lata temu

dobrze, bo nie wygląda to najlepiej i pewnie szkodzi, pozostaje pytanie, czemu nikt nie zbadał wcześniej jakości tejże masy, zanim została położona?

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x