Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej


IMG_0031Symbole Światowych Dni Młodzieży w Mławie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Krzyż i Ikona Salus Populi Romani gościły w mławskich szkołach i kościele farnym.

– Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zbliżają się coraz większymi krokami. Ich namacalnym znakiem są Symbole ŚDM czyli Krzyż i Ikona Salus Populi Romani, które podczas Niedzieli Palmowej w Rzymie w 2014 r. 100-osobowa delegacja polskiej młodzieży odebrała od swoich rówieśników z Brazylii. Od tego momentu pielgrzymują one po naszym kraju odwiedzając różne miasta – informuje parafia św. Stanisława BM w Mławie.
W Diecezji Płockiej goszczą od 6 do 19 września. Dziś (8 września) odwiedziły Mławę, były kolejno w tutejszym Zespole Szkół nr 3, szkołach katolickich, I liceum i ZS nr 4. O godz. 15 przybyły do kościoła św. Trójcy, gdzie można było się przy nich modlić w ciszy do godz. 18, kiedy to rozpoczęła się msza św. Od godz. 19 do 21 młodzież prowadziła adorację, zakończoną apelem. Potem do godz. 23 symbole adorowała Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”.

Oprac. el
Źródło: Parafia św. Stanisława BM w Mławie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500