Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Punkt Informacji Turystycznej wystartował


pit_1Wkrótce z usług Punktu Informacji Turystycznej, prowadzonych przez mławski dom kultury, ma skorzystać pierwsza wycieczka.

KSP Mława nabór

PIT miał zacząć funkcjonować na początku sierpnia, ale dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie Katarzyna Kaszuba mówi, że jak każda inicjatywa, potrzebuje on czasu na rozruch. Na razie usługę oprowadzania po mieście zamówiła jedna wycieczka spod Warszawy. Jak się dowiedzieliśmy koszt, który ponosi grupa turystów za półtora do dwóch godzin zwiedzania Mławy z przewodnikiem to 100 zł. A oprowadzać przybyszy będą seniorzy. Sześć osób zostało do tego przeszkolonych w ramach projektu współfinansowanego przez warszawskie Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (będą pracować na zasadzie umowy o dzieło). To ono dołożyło ok. 10 tys. zł do przedsięwzięcia, kolejne 4 tys. zł pochodzą z budżetu MDK-u.
Punkt mieści się w placówce na dole. Można tam kupić foldery oraz broszury dotyczące naszego miasta i pocztówki z Mławą. Szczegółowe informacje mają się znajdować na stronie internetowej PIT-u, która jednak ciągle jest w budowie.

el

Udostępnij:
Tagi:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

8 - liczba komentarzy w artykule "Punkt Informacji Turystycznej wystartował"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pszczoła Tse Tse
Gość

Oj tam, więcej atrakcji turystycznych ! Atrakcji do podziwiania w Mławie dostatek. A to płonące wysypisko, a to działka na której miała stanąć spalarnia śmieci, a to kurniki w których kury znoszą jaja faberge, albo wiadukt na Osiedlu Książąt Mazowieckich, który będzie oddany gdy Burmistrz postawi przy nim dworzec zintegrowany (czyli nigdy). Zresztą władza też jest atrakcją i należy ją podziwiać i dziękować opatrzności. Niekoniecznie za czyny, a za to, że zesłała nam takich pięknych Wańków Duraków.

kropka
Gość

Punkt Informacji już jest, no i dobrze, teraz miasto musi się postarać o więcej atrakcji turystycznych 🙂

pszczółka_maja
Gość

oj tam, oj tam, zawsze jakieś turysty przyjadą, cacko jakie gliniane kupią

przewodnik
Gość

100 zł za zwiedzanie miasta od grupy to dość tanio, czasem płaci się ok. 100 zł od osoby… Ja chętnie mógłbym oprowadzać po Mławie, bo lubię to miasto, ale jeszcze bardzo daleko mi do emeryta 🙂

front-man
Gość

Oj tam czepiacie się juniora i tyle. każdy robi to, co mu dobrze wychodzi. PIT może się i przyda, nie krytykuję od razu. Mam tylko pytanie: widział ktoś może MDK od strony zaplecza? Może lepiej zamiast marmurowego frontu i innych bajerów ktoś by ogarnął ten uroczo odrapane obalewo również z tyłu

wpDiscuz