Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zdejmowali kota z drzewa, uratowali młody las


straz

Źródło: KP PSP Mława


W minionym tygodniu strażacy między innymi zdejmowali kota z drzewa, gasili duży pożar ścierniska i uczestniczyli w zdarzeniach drogowych.

W poniedziałek 31 sierpnia przed godz. 14 w Starych Kosinach (gm. Wiśniewo) doszło do pożaru ścierniska i suchej trawy w pobliżu lasu na powierzchni ok. 2 ha. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. Działania zastępów zawodowych strażaków z Mławy oraz druhów z OSP w Stupsku i Dąbku polegały na podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię aż do całkowitego ugaszenia pożaru. – Spaleniu uległo około 1,8 ha ścierniska i 0,2 ha suchej trawy. Uratowano około 8 ha młodnika świerkowego. Wartość uratowanego mienia oszacowano na około 150 tys. zł. Akcja trwała ponad godzinę – podaje Marek Augustynowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Tego dnia po godz. 21 dyżurny otrzymał nietypowe zgłoszenie – na terenie kolejki wąskotorowej przy ul. Brackiej kot wszedł na drzewo, a potem nie umiał zejść. Zwierzaka zdjęto przy pomocy drabiny i oddano właścicielowi.

Z kolei w środę 2 września po godz. 11 na ul. Żuromińskiej miała miejsce stłuczka, nissan micra zderzył się z oplem astra. – Jedna osoba lekko poszkodowana znajdowała się w będącej na miejscu karetce pogotowia. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pozostałości powypadkowych – informuje Marek Augustynowicz. W obu samochodach zniszczeniu uległy przody, straty oszacowana na ok. 7 tys zł. Akcja trwała 55 minut.

Pożarnicy byli też 5 września na miejscu wypadku w Nosarzewie Borowym (gm. Szydłowo), o którym już pisaliśmy.

Oprac. el
Źródło: KP PSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x