Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Zdejmowali kota z drzewa, uratowali młody las


straz

Źródło: KP PSP Mława

KSP Mława nabór

W minionym tygodniu strażacy między innymi zdejmowali kota z drzewa, gasili duży pożar ścierniska i uczestniczyli w zdarzeniach drogowych.

W poniedziałek 31 sierpnia przed godz. 14 w Starych Kosinach (gm. Wiśniewo) doszło do pożaru ścierniska i suchej trawy w pobliżu lasu na powierzchni ok. 2 ha. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. Działania zastępów zawodowych strażaków z Mławy oraz druhów z OSP w Stupsku i Dąbku polegały na podaniu prądów wody na palącą się powierzchnię aż do całkowitego ugaszenia pożaru. – Spaleniu uległo około 1,8 ha ścierniska i 0,2 ha suchej trawy. Uratowano około 8 ha młodnika świerkowego. Wartość uratowanego mienia oszacowano na około 150 tys. zł. Akcja trwała ponad godzinę – podaje Marek Augustynowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

Tego dnia po godz. 21 dyżurny otrzymał nietypowe zgłoszenie – na terenie kolejki wąskotorowej przy ul. Brackiej kot wszedł na drzewo, a potem nie umiał zejść. Zwierzaka zdjęto przy pomocy drabiny i oddano właścicielowi.

Z kolei w środę 2 września po godz. 11 na ul. Żuromińskiej miała miejsce stłuczka, nissan micra zderzył się z oplem astra. – Jedna osoba lekko poszkodowana znajdowała się w będącej na miejscu karetce pogotowia. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pozostałości powypadkowych – informuje Marek Augustynowicz. W obu samochodach zniszczeniu uległy przody, straty oszacowana na ok. 7 tys zł. Akcja trwała 55 minut.

Pożarnicy byli też 5 września na miejscu wypadku w Nosarzewie Borowym (gm. Szydłowo), o którym już pisaliśmy.

Oprac. el
Źródło: KP PSP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz