Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Świderski blisko medalu mistrzostw Świata


swiderski_1Dwa medale wywalczone na czerwcowych mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym weteranów nie zadowoliły Adriana Świderskiego.

KSP Mława nabór

Kolarz z Mławy pojawił się na starcie kolejnych prestiżowych imprez, rozgrywanych tym razem na szosie. Na żadnej z nich nie zdołał się przebić na podium, ale z występów zarówno na Pucharze Świata jak i światowym czempionacie może być zadowolony.

Gospodarzem pucharowych zawodów była malownicza miejscowość St. Johan w austriackich Alpach. Wykorzystując ukształtowanie terenu, organizatorzy przygotowali wyjątkowo trudną trasę. Dystans do pokonania był zależny od ilości skończonych lat. Mławianin wraz z zresztą 35-39 latków miał do przejechania 112 kilometrów.

Batalię zakończył na trzynastu miejscu. Do zwycięzcy Dandrea Alessandro z Włoch stracił niespełna siedem minut. Na dwóch pozostałych medalowych miejscach uplasowali się Niemcy Sando Kuhmel i Marek Bosaniatzki.

W tej samej miejscowości odbyły się także mistrzostwa Świata. Zmagania rozegrane w ostatni weekend sierpnia miały do Świderskiego słodko-gorzki smak. Potwierdził swoją przynależność do czołówki, ale jednocześnie nie zdołał się przebić na podium. Walkę o brąz przegrał na finiszu z Denisem Sosnovhcheenko. Srebro zgarnął Polak Daniel Chądzyński, złoto Belg Mercken Kenneth.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz