Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Może tak będzie wyglądać „obywatelskie” lodowisko?


lodowisko_2Dopiero ostatniego dnia składania projektów do budżetu obywatelskiego „posypały się” wnioski.


Jeszcze przed 2 września, na dwa dni przed zakończeniem zbierania pomysłów pisaliśmy, że ich brak, gdyż do ratusza wpłynęły tylko dwa i oba dotyczyły siłowni plenerowych. W ostatniej chwili mławianie się zmobilizowali i złożonych zostało jeszcze jedenaście propozycji. Trzy kolejne w sprawie siłowni na powietrzu. – Były też wnioski dotyczące sztucznego lodowiska, placu zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, parkingu, oświetlenia, nowych połączeń w ramach Mławskiej Komunikacji Miejskiej i ścieżki nad Seraczem – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.
Teraz, do 18 września koncepcje są weryfikowane, jeżeli będzie taka potrzeba, to pomysłodawcy będą musieli je uzupełnić, na zmiany mają czas do 25 września. Na koniec miesiąca pozytywnie zweryfikowane projekty trafią do burmistrza. Od 6 do 21 października zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne. Wyniki głosowania ratusz ogłosi do końca października.
Budżet obywatelski to kwota 300 tys. zł, inwestycje z największym poparciem mieszkańców będą realizowane do wyczerpania środków.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
aspiryna
aspiryna
8 lata temu

Mnie S(e)racza żal, biedna, zaniedbana i zaśmiecana przez samych mieszkańców rzeczka. Mógłby dziarsko przez miasto płynąć jako czysty strumyk, i mogłaby wzdłuż biec jakaś zielona ścieżka, zamiast szpecić – zdobić? Czemu nie??

zwolennik
zwolennik
8 lata temu

ja tam wole ścieżkę nad Seraczem. I jest zielono i tak jak Kowalewski burmistrz obiecywał rybki pluskają i woń fiołków się unosi. lodowisko jest do bani. nie umywa się do ścieżki. kto za proszę o łapkę

Mario
Mario
8 lata temu

p.s. Już pomijam, że pan Henio w laniu wody dobry jest…. 🙂

Mario
Mario
8 lata temu

Przecież burmistrz powiedział, że nie stać go na lodowisko, bo niby miało kosztować milion złotych. W Strzegowie okazało się, że nie tylko można, ale co więcej – można o wiele taniej… A tak znowu pan Heniu będzie musiał lać wodę przy szkole…

stary
stary
8 lata temu

kiedyś lodowsko było przy każdej szkole. woźny lał 2 dni wodę zamarzła i gotowe. dziś trzeba obiecywać kilka lat i czekać aż mieszkańcy sami to zrobią

którytojużraz
którytojużraz
8 lata temu

najlepszy komentarz do mina tej babki na foto 🙂 rewelacja :

emi
emi
8 lata temu

Mieszkańcy Mławy wielokrotnie prosili władze miasta o profesjonalne sztuczne lodowisko, jak długo mają jeszcze czekać??

sfera marzeń
sfera marzeń
8 lata temu

jak to się potocznie mówi: „obiecanki-cacanki…”

mławainka25
mławainka25
8 lata temu

Lodowisko to by była świetna sprawa, doskonała alternatywa dla spotkań rodzinnych i towarzyskich, mega radocha i przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu. Jestem na tak!

realista
realista
8 lata temu

Mławianie jednak pozazdrościli mieszkańcom Strzegowa.

kk
kk
8 lata temu
Reply to  realista

Nie chodzi o Strzegowo, bo lodowiska są tez w Ciechanowie i wiele mniejszym Działdowie.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x