Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Mławski” odcinek nowej siódemki ma być gotowy w 2020 r.


mapa

Źródło: GDDKiA


Trasa szybkiego ruchu S7 na tak zwanym mławskim odcinku ma zostać zakończona w 2020r.

Prace nad podzieloną na 4 części inwestycją drogową powinny się rozpocząć za niecałe 3 lata. Koszty inwestycji oszacowano na ponad 2 mld zł.

– Budowa drogi ekspresowej S7 na trasie od miejscowości Napierki do Płońska została podzielona na cztery odcinki – informuje Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I precyzuje, że chodzi o fragmenty trasy łączące następujące miejscowości: Napierki-Mława (14 km), Mława –Strzegowo (21,5 km), Strzegowo-Pieńki (21,9 km), Pieńki-Płońsk (13,7 km). Łącznie -71 km.

– Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Dla odcinków Strzegowo-Pieńki i Pieńki-Płońsk koncepcja programowa została odebrana w grudniu 2014 r., natomiast dla odcinka Napierki-Mława w maju br. Koncepcja programowa dla ostatniego z odcinków, to jest Mława-Strzegowo jest obecnie w trakcie odbioru – mówi Karol Głębocki.

Przetargi na realizację poszczególnych odcinków GDDKiA planuje ogłosić we wrześniu br., a podpisanie umowy przewiduje na grudzień 2016 r. Wyłonieni w przetargu wykonawcy, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonają projekty budowlane i złożą wnioski o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla całego zadania. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w I kwartale 2018 r., zakończenie najwcześniej w II kwartale 2020 r.- Zakładany minimalny czas realizacji wynosi 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych, to jest od 15 grudnia do 15 marca – informuje przedstawiciel GDDKiA.

TW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
8 lata temu

Nie wiem czy to coś by przyspieszyło w rzeczywistości, ale przypominam, że w Mławie mieszka taki jeden pan, który bardzo blokował budowę nowej nitki siódemki. A przecież wypadków nie brakuje na tej trasie. To tylko zwykła droga krajowa, a niektórzy jeżdżą jakby to była ekspresówka z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku…

realista
realista
8 lata temu

Na sesji rady powiatu 26 marca 2015r. starosta Włodzimierz Wojnarowski poinformował, że trasa szybkiego ruchu S7 na odcinku pomiędzy Napierkami a Płońskiem zostanie zakończona w 2019 roku. Władza jak widać jest zawsze dobrze zorientowana w najważniejszych sprawach miasta i powiatu!

Bona
Bona
8 lata temu

A takie gruszki na wierzbie obiecywał Kowalewski

dalekoodszosy
dalekoodszosy
8 lata temu

ha ha ha! ale się ubawiłam. o siódemce na mławskim odcinku słyszę i czytam chyba od 15 lat. a jak już pewnie kiedyś (za następne 10) zbudują to chyba się ucieszą tylko nasze dzieci

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x