Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cierpliwość moja się skończyła


demonstracjaPracownicy mławskiego Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, uczestniczyli w ogólnopolskim proteście w Warszawie. Pracownicy, którzy nie pojechali do Warszawy, ubrali się do pracy w kolorze czarnym

4 września br. przed kancelarią Prezesa Rady Ministrów Ewy Kopacz w Warszawie protestowali członkowie Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” ZUS. W proteście uczestniczyły delegacje związkowców z całego kraju, w tym z Inspektoratu ZUS w Mławie. Wyrażali swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy. Ci z pracowników ZUS, którzy nie mogli uczestniczyć w proteście, wysłali do pani premier listy, w których piszą o warunkach pracy i płacy w ZUS.

„Cierpliwość moja się skończyła. Żądam szacunku do mnie i do mojej pracy, oraz poszanowania przepisów prawa regulujących zasady pracy i wynagradzania pracowników ZUS, które od 6 lat są łamane.
Obiecała Pani Premier położenie kresu finansowania kryzysu finansowego kosztem pracowników sfery finansów publicznych.
Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ze względu na niski poziom wynagrodzeń (7% zarabia poniżej 2 tys. zł brutto, a aż 84% poniżej przeciętnego wynagrodzenia), jako pierwsi zaczęli odczuwać politykę zaciskania pasa. (…)
Żądam rekompensaty za lata wyrzeczeń, trudu, braku podwyżek i drastycznego spadku realnego wynagrodzenia pracowników ZUS. Szczyci się Pani wzrostem PKB w latach kryzysu? To jak ma się do tego wzrostu i inflacji wzrost płac szeregowych pracowników ZUS?” – czytamy między innymi w treści listu.

Choć na naszym Inspektoracie ZUS nie było flag i transparentów, prawie wszyscy pracownicy 4 września byli ubrani na czarno.

Red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Eryk
Gość
Eryk

Siedzą w pięknych, pachnących biurach, latem chłodno, zimą ciepło, niech idą na taśmę do LG, gdzie pot po tyłku cieknie, to wtedy będą mogli strajkować.

max
Gość
max

jasne w lecie w pokojach jest 37 stopni a pracownicy zarabiają mniej niż straż miejska bo większość płac nie przekracza 2000 bez możliwości nadgodzin od 7 a kończą jak system wyłączą czyli ok 17 Zatem jaka wiedza taki komentarz

LGman
Gość
LGman

To idź do LG tam nadgodziny są nawet przymusowe. Skoro tak źle to szukać lepiej.

Maks
Gość
Maks

Dzisiejsza Solidarność to żenada. Na całym świecie ludzie znają Wałęsę. Człowiek jest symbolem zmian w Europie, a oni nie zapraszają go, nie wymieniają. Wstyd.

Ozymandiasz
Gość
Ozymandiasz

Bolka? A na co on im potrzebny? Niech go Kiszczak zaprasza z resztą ludzi honoru, a nie Solidarność.