Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cierpliwość moja się skończyła


demonstracjaPracownicy mławskiego Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, uczestniczyli w ogólnopolskim proteście w Warszawie. Pracownicy, którzy nie pojechali do Warszawy, ubrali się do pracy w kolorze czarnym


4 września br. przed kancelarią Prezesa Rady Ministrów Ewy Kopacz w Warszawie protestowali członkowie Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” ZUS. W proteście uczestniczyły delegacje związkowców z całego kraju, w tym z Inspektoratu ZUS w Mławie. Wyrażali swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy. Ci z pracowników ZUS, którzy nie mogli uczestniczyć w proteście, wysłali do pani premier listy, w których piszą o warunkach pracy i płacy w ZUS.

„Cierpliwość moja się skończyła. Żądam szacunku do mnie i do mojej pracy, oraz poszanowania przepisów prawa regulujących zasady pracy i wynagradzania pracowników ZUS, które od 6 lat są łamane.
Obiecała Pani Premier położenie kresu finansowania kryzysu finansowego kosztem pracowników sfery finansów publicznych.
Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ze względu na niski poziom wynagrodzeń (7% zarabia poniżej 2 tys. zł brutto, a aż 84% poniżej przeciętnego wynagrodzenia), jako pierwsi zaczęli odczuwać politykę zaciskania pasa. (…)
Żądam rekompensaty za lata wyrzeczeń, trudu, braku podwyżek i drastycznego spadku realnego wynagrodzenia pracowników ZUS. Szczyci się Pani wzrostem PKB w latach kryzysu? To jak ma się do tego wzrostu i inflacji wzrost płac szeregowych pracowników ZUS?” – czytamy między innymi w treści listu.

Choć na naszym Inspektoracie ZUS nie było flag i transparentów, prawie wszyscy pracownicy 4 września byli ubrani na czarno.

Red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Eryk
Eryk
8 lata temu

Siedzą w pięknych, pachnących biurach, latem chłodno, zimą ciepło, niech idą na taśmę do LG, gdzie pot po tyłku cieknie, to wtedy będą mogli strajkować.

max
max
8 lata temu
Reply to  Eryk

jasne w lecie w pokojach jest 37 stopni a pracownicy zarabiają mniej niż straż miejska bo większość płac nie przekracza 2000 bez możliwości nadgodzin od 7 a kończą jak system wyłączą czyli ok 17 Zatem jaka wiedza taki komentarz

LGman
LGman
8 lata temu
Reply to  max

To idź do LG tam nadgodziny są nawet przymusowe. Skoro tak źle to szukać lepiej.

Maks
Maks
8 lata temu

Dzisiejsza Solidarność to żenada. Na całym świecie ludzie znają Wałęsę. Człowiek jest symbolem zmian w Europie, a oni nie zapraszają go, nie wymieniają. Wstyd.

Ozymandiasz
Ozymandiasz
8 lata temu
Reply to  Maks

Bolka? A na co on im potrzebny? Niech go Kiszczak zaprasza z resztą ludzi honoru, a nie Solidarność.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x