Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prus rozgościł się w bibliotece  


lalkaUczniowie mławskich szkół, studenci i starsi mieszkańcy miasta czytali w tutejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej „Lalkę” Bolesława Prusa.


Czytelnia biblioteki 5 września zamieniła się w kameralną kawiarenkę. Przy stołach zasiedli nie tylko współcześni, ale i postaci z epoki – panie w pięknych, strojnych sukniach i kapeluszach przyciągały wzrok. „Narodowe czytanie” rozpoczęło się o godz. 12. – Po raz czwarty mamy przyjemność gościć państwa w naszych progach i jak w każdym roku zaproponować innego autora. A dzisiaj mamy święto, gościmy bowiem „Lalkę” Bolesława Prusa. Dziękuję za przyjęcie zaproszenia i za zgłoszenie się do czytania tekstu bardzo popularnej, znanej powieści – rozpoczęła Maria Świtoń, dyrektor MBP. Prus jest autorem szczególnym dla mławskiej placówki, ponieważ nosi ona jego imię.

W ramach akcji zorganizowano też m.in. wystawę poświęconą pisarzowi.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x