Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Architektura i człowiek oczami młodej artystki


Monika Klobucka-trzecia od prawej

Monika Kłobucka – trzecia od prawej

KSP Mława nabór

W galerii „13” mieszczącej się w Centrum Medycznym przy ul. Żwirki w Mławie – nowa wystawa. Swoje prace prezentuje Monika Kłobucka.

 Wernisaż odbył się w piątek 4 września. – Wiek – 20 lat, stan cywilny – panna, aktualne zajęcie – studia na wydziale architektury i urbanistyki, pasje – sztuka, architektura, muzyka, nie znosi – landrynkowych barw, disco polo i podróbki coli – przedstawił młodą artystkę prowadzący.  Ta opowiedziała pokrótce o swoich pracach. To grafiki rysowane ołówkiem oraz węglem, mniejsze formaty przedstawiające głównie człowieka i prace kolorowe, ukazujące różnorodne podejście twórczyni do architektury. Wyjaśniła też genezę nazwy wystawy „Feniks z popiołów” –  Feniks jest takim stworzeniem troszkę mistycznym, symbolizuje narodziny czegoś nowego, no a popiół to zgliszcza i absolutne zero i nazwa wzięła się z połączenia obu tych znaczeń, ponieważ kiedy ja zaczynałam swój rysunek to naprawdę było słabo – mówiła. Dodała, że dopiero później doszła do tego, że można się tego nauczyć. Na początku to było „rysowanie sobie”, a pod okiem specjalisty nauczyła się, czym jest rysunek, czym jest malarstwo.

Częścią wernisażu był koncert poezji śpiewanej w plenerze, przed budynkiem.

Wystawę można oglądać do końca miesiąca od poniedziałku do soboty w godzinach funkcjonowania przychodni.

el

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Architektura i człowiek oczami młodej artystki"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Bywalec
Gość

Pozdro dla Janusza Dębskiego 🙂

arti
Gość

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że coraz częściej w Mławie organizowane są wernisaże, że utalentowani ludzie chcą dzielić się z publicznością swoimi dokonaniami na polu artystycznym. Młodej artystce pozostaje życzyć sukcesów, a przede wszystkim spełnienia i radości w zgłębianiu własnej poetki obrazu 🙂

wpDiscuz