Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak łowić na przynętę?


haczyk_bez_olxCzas kampanii wyborczych, (nie tylko w Polsce) obfituje w złote góry obietnic, ale również w wiele ciekawych sytuacji. O jednej z nich poniżej.


Jeszcze nie zakończyła się najdziwniejsza, bo nie prowadzona (przynajmniej w Mławie) chyba przez nikogo, kampania w sprawie referendum, a już rozpoczynają się przygotowania do wyborów parlamentarnych, wyznaczonych na dzień 25 października. W mediach można znaleźć wysyp ogłoszeń typu: „Praca w mławskiej komisji wyborczej” (i innych-red.)

W treści czytamy: „Praca w komisji wyborczej w wyborach do parlamentu – 25 października 2015 roku, płatne minimum 160-200zł/dzień. Zostało już tylko 6 miejsc.”

Gdy zapytaliśmy o warunki, okazało się, że najpierw trzeba zebrać kilkadziesiąt (20 – 50) podpisów na listę kandydata danego komitetu. Dopiero potem ogłoszeniodawca deklaruje, że zgłosi osobę do składu komisji wyborczej.

Poprosiliśmy o komentarz do tej sytuacji panią Marię Lasocką – dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Ciechanowie. W wyjaśnieniach Państwowej Komisji Wyborczej wydanych przy ostatnich wyborach prezydenckich (do październikowych wyborów jeszcze takich wyjaśnień nie ma, ale stanowisko PKW nie uległo zmianie) czytamy:

1) przepisy prawa wyborczego nie określają sposobu rekrutacji przez komitety wyborcze kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych,  (…)

2) samo zgłoszenie kandydata na członka komisji nie gwarantuje, że dana osoba zostanie powołana w skład komisji, (…)

3) przepisy Kodeksu wyborczego nie wiążą w żaden sposób kwestii zgłoszenia kandydata na członka obwodowej komisji wyborczej z zebraniem przez tę osobę podpisów popierających zgłoszenie kandydata na (…)

Jednakże w ocenie Państwowej Komisji Wyborczej osoby te powinny być uprzednio informowane, że samo zgłoszenie nie gwarantuje powołania w skład komisji.

Tu przypomnijmy: termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych mija 2 października.

Czy warto łowić na przynętę? To zależy jaka przynęta i jakie ryby chcą być złowione.

 ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Feldek Kiepski
Feldek Kiepski
8 lata temu

W komisji siedzieć to każden jeden by se chciał, a robić to nie ma komu

opss
opss
8 lata temu

Tak? a ja widzę że Mława i gminy w powiecie dalej aktualne

Misss Pchełka
Misss Pchełka
8 lata temu
Reply to  opss

Zależy jak szeroko na to przez google spojrzeć, rzeczywiście w naszym powiecie tak, ale w innych miejscach np. Małopolska albo Poznań wyświetliły mi się już dezaktualizowane pozycje… Fakt faktem ofert nie brakuje.

Miss_Pchełka
Miss_Pchełka
8 lata temu

Ciekawe, że wiele z tych ogłoszeń wyświetla się już nieaktualnych, może ktoś połknął haczyk?

P.
P.
8 lata temu

w jakich mediach?

Red.
Red.
8 lata temu
Reply to  P.

Proszę wpisać w wyszukiwarkę google hasło: praca w komisji wyborczej. Jest wiele takich ogłoszeń. Red.

P.
P.
8 lata temu
Reply to  Red.

Dziękuję za podpowiedź 🙂

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x