Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Awansów, nagród i fety nie było  


straz_miejskaKilka dni temu strażnicy miejscy i gminni w kraju obchodzili swoje święto, ale w Mławie awansów, nagród i fety nie było.

– Zbiegło się to z rekonstrukcją Bitwy pod Mławą, w której strażnicy uczestniczyli. Poza tym obchodzą razem z innymi pracownikami Dzień Samorządowca – mówi Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu  Miasta Mława. Jak dodaje, w tym roku strażnicy nie otrzymali awansów, były takowe w zeszłym.

Obecnie w naszej straży pracuje 8 funkcjonariuszy z komendantem włącznie (dwóch starszych inspektorów, jeden starszy strażnik, trzech strażników i jeden młodszy strażnik), magistrat zatrudnia też 4 pracowników całodobowego monitoringu. Ich średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi 2 636 zł brutto (dane za sierpień).

Dzień Straży Gminnej obchodzony jest w rocznicę uchwalenia w 1997 r. ustawy o strażach gminnych czyli 29 sierpnia. Potocznie nazywany jest Dniem Strażnika Miejskiego.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

20
KOMENTARZE

1500
alternatywy4

Panom strażnikom, szczególnie tym, którzy dzielnie prezentują się na fotce, spóźnione życzenia wszystkiego dobrego! Natomiast komentujących odsyłam do ciekawego wywiadu na temat http://www.rp.pl/artykul/1153106.html Pozdrawiam

Max

jeśli łącznie z pracownikami monitoringu jest ich 12 to niezłe obciążenie dla budżetu miasta, które jest tak bardzo zadłużone. Teraz nie mogą używać fotoradarów, nie mogą zatrzymać osoby która bałagani a co mogą powiadomić policję jak się coś dzieję, popilnować wyrzuconych ubrań z kontenera do przyjazdu firmy która to sprzątnie, karać babcie samotnie mieszkające za brak odśnieżenia chodnika, wysyłać płytki z nagraniem z monitoringu na policję aby pokazać jak są ważni i zarabiają na siebie. A kosztują budżet miasta z całą infrastrukturą i pochodnymi ok miliona. Pozdrawiam ukaranych i może byśmy zrobili referendum na likwidację Straży Miejskiej. Potrzeba 3 odważnych… Czytaj więcej »

kk

skoro zostałeś ukarany to być może był powód? Wybacz, ale wolę chodzić po odśnieżonych chodnikach, po ulicach, na których przestrzega się prędkości, w lesie nie lubię oglądać śmieci… tym m.in. zajmują się strażnicy, a skoro dostałeś mandat to nie miej pretensji do straży, tylko weź się ogarnij i zacznij robić tak jak trzeba. Policja się tym nie zajmie. Mnie jakiś czas temu potracił facet, a inny kilka lat temu zabił syna znajomej… i jestem za zaostrzeniem wszelakich kar, co zresztą przynosi wymierne efekty. Ten 1 milion to ok. 1% budżetu miasta. Można też powiedzieć, że wiele innych rzeczy jest niepotrzebnych… Czytaj więcej »

słusznie ukarany

kk popieram. zabrać facetom samochody, a dać babciom łopaty. a tak serio – to zarówno strażnicy jjak i policjanci są władzą. nie słyszałem o przypadku żeby komuś pomogli. jeśli przychodzą tylko z mandatem to po co się dziwić że są nie lubiani.

kk

To słabo się orientujesz, bo pomagają w wielu przypadkach jedni jak i drudzy.
Nigdzie nie pisałem o zabieraniu samochodów facetom i dawaniu łopat babciom. Skoro zostałeś ukarany to może zastanów się dlaczego, a nie obrażasz się policje i straż miejską.

słusznie ukarany

widzę że naraziłem się jakiemuś urzędnikowi. a może podaj jakiś konkret o tej pomocy policji i straży miejskiej dla mieszkańców?

kk

nie życzę Ci byś musiał kiedykolwiek korzystać z pomocy tych służb chociażby z agresywnymi psami. Nie jestem żadnym urzędnikiem, to co pisze opieram tylko i wyłącznie na doświadczeniu.

słusznie ukarany

koniec dyskusji. nie przeczytałem żadnego konkretu, poza kolejnymi ogólnikami o agresywnych psach (czy były niebieskie?) pozostaję przy swoim. straż do likwidacji.

relax don't do it

zgadzam się z przedmówcą, idealnie nie jest, ale „ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś”…najprościej zawsze rzucić hejt

Grzesiek

Nie oszukujmy się, strażnicy miejscy odwalają potężną robotę mając na pieczy m.in. porządek w naszym mieście. To nie jest zadanie policji i ona się tym nie zajmie. Polecam trzeźwe, obiektywne spojrzenie. Wszystkie najlepszego dla strażników. Pracujecie za marne pieniądze, a robota niewdzięczna i jeszcze wszyscy narzekają.

kk

popieram Twój wpis, bo strażnicy zajmują się wieloma zadaniami, którymi nikt inni się nie zajmie

innezdanie

zawsze mogą zmienić to swoją ciężką, niewdzieczną i źle opłacaną harówke na lajtowe wczasy przy taśmie w lg lub u innego atrakcyjnego pracodawcy

straszzz

jak dobrze rozumiem ten tok rozumowania, to mławiacy są wstrętnymi bałaganiarzami, śmiecą brudzą i handlują czym popadnie bez zezwolenia pod halą. I bez dzielnych strażników miasto utonie w górze śmieci i brudu, runie ład i porządek? chyba strażnicy nie są bardzo potrzebni bo nawet ich szef burmistrz nie gratulował im z okazji jakiegoś ich święta

Anna

o 8 za dużo, strata pieniędzy podatników.

Damian78

Straz miejska jest tylko konkurencja dla drogowki. Nie wiem czy jest sens jej utrzymawania w obecnej formie

Fatra

Kiedyś byłem z tą formacją. Teraz myślę, że poszło to w złym kierunku. Nie są to przyjaciele społeczności lokalnej. Raczej nachalni wykorzystacze prawa.

mieszkaniec10

Straż miejska do likwidacji!!! Jaką szkołę trzeba skończyć? teraz szkoła już tak bardzo się nie liczy jak kiedyś… liczą się raczej umiejętności….

E7

Nie ma to jak strażnicy galaktyki – wszystkiego najlepszego!

lg men

A jaką szkołę trzeba skończyć żeby być strażnikiem? bo inżynier po studiach zarabia 2000 brutto

dzieFczyna inzyniera

zależy jaki inżynier i gdzie