Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Awansów, nagród i fety nie było  


straz_miejskaKilka dni temu strażnicy miejscy i gminni w kraju obchodzili swoje święto, ale w Mławie awansów, nagród i fety nie było.

– Zbiegło się to z rekonstrukcją Bitwy pod Mławą, w której strażnicy uczestniczyli. Poza tym obchodzą razem z innymi pracownikami Dzień Samorządowca – mówi Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu  Miasta Mława. Jak dodaje, w tym roku strażnicy nie otrzymali awansów, były takowe w zeszłym.

Obecnie w naszej straży pracuje 8 funkcjonariuszy z komendantem włącznie (dwóch starszych inspektorów, jeden starszy strażnik, trzech strażników i jeden młodszy strażnik), magistrat zatrudnia też 4 pracowników całodobowego monitoringu. Ich średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi 2 636 zł brutto (dane za sierpień).

Dzień Straży Gminnej obchodzony jest w rocznicę uchwalenia w 1997 r. ustawy o strażach gminnych czyli 29 sierpnia. Potocznie nazywany jest Dniem Strażnika Miejskiego.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

20 - liczba komentarzy w artykule "Awansów, nagród i fety nie było  "

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
alternatywy4
Gość

Panom strażnikom, szczególnie tym, którzy dzielnie prezentują się na fotce, spóźnione życzenia wszystkiego dobrego! Natomiast komentujących odsyłam do ciekawego wywiadu na temat http://www.rp.pl/artykul/1153106.html Pozdrawiam

Max
Gość
jeśli łącznie z pracownikami monitoringu jest ich 12 to niezłe obciążenie dla budżetu miasta, które jest tak bardzo zadłużone. Teraz nie mogą używać fotoradarów, nie mogą zatrzymać osoby która bałagani a co mogą powiadomić policję jak się coś dzieję, popilnować wyrzuconych ubrań z kontenera do przyjazdu firmy która to sprzątnie, karać babcie samotnie mieszkające za brak odśnieżenia chodnika, wysyłać płytki z nagraniem z monitoringu na policję aby pokazać jak są ważni i zarabiają na siebie. A kosztują budżet miasta z całą infrastrukturą i pochodnymi ok miliona. Pozdrawiam ukaranych i może byśmy zrobili referendum na likwidację Straży Miejskiej. Potrzeba 3 odważnych… Czytaj więcej »
kk
Gość
skoro zostałeś ukarany to być może był powód? Wybacz, ale wolę chodzić po odśnieżonych chodnikach, po ulicach, na których przestrzega się prędkości, w lesie nie lubię oglądać śmieci… tym m.in. zajmują się strażnicy, a skoro dostałeś mandat to nie miej pretensji do straży, tylko weź się ogarnij i zacznij robić tak jak trzeba. Policja się tym nie zajmie. Mnie jakiś czas temu potracił facet, a inny kilka lat temu zabił syna znajomej… i jestem za zaostrzeniem wszelakich kar, co zresztą przynosi wymierne efekty. Ten 1 milion to ok. 1% budżetu miasta. Można też powiedzieć, że wiele innych rzeczy jest niepotrzebnych… Czytaj więcej »
słusznie ukarany
Gość

kk popieram. zabrać facetom samochody, a dać babciom łopaty. a tak serio – to zarówno strażnicy jjak i policjanci są władzą. nie słyszałem o przypadku żeby komuś pomogli. jeśli przychodzą tylko z mandatem to po co się dziwić że są nie lubiani.

kk
Gość

To słabo się orientujesz, bo pomagają w wielu przypadkach jedni jak i drudzy.
Nigdzie nie pisałem o zabieraniu samochodów facetom i dawaniu łopat babciom. Skoro zostałeś ukarany to może zastanów się dlaczego, a nie obrażasz się policje i straż miejską.

słusznie ukarany
Gość

widzę że naraziłem się jakiemuś urzędnikowi. a może podaj jakiś konkret o tej pomocy policji i straży miejskiej dla mieszkańców?

kk
Gość

nie życzę Ci byś musiał kiedykolwiek korzystać z pomocy tych służb chociażby z agresywnymi psami. Nie jestem żadnym urzędnikiem, to co pisze opieram tylko i wyłącznie na doświadczeniu.

słusznie ukarany
Gość

koniec dyskusji. nie przeczytałem żadnego konkretu, poza kolejnymi ogólnikami o agresywnych psach (czy były niebieskie?) pozostaję przy swoim. straż do likwidacji.

relax don't do it
Gość

zgadzam się z przedmówcą, idealnie nie jest, ale „ktoś musi nie spać, aby spać mógł ktoś”…najprościej zawsze rzucić hejt

Grzesiek
Gość

Nie oszukujmy się, strażnicy miejscy odwalają potężną robotę mając na pieczy m.in. porządek w naszym mieście. To nie jest zadanie policji i ona się tym nie zajmie. Polecam trzeźwe, obiektywne spojrzenie. Wszystkie najlepszego dla strażników. Pracujecie za marne pieniądze, a robota niewdzięczna i jeszcze wszyscy narzekają.

straszzz
Gość

jak dobrze rozumiem ten tok rozumowania, to mławiacy są wstrętnymi bałaganiarzami, śmiecą brudzą i handlują czym popadnie bez zezwolenia pod halą. I bez dzielnych strażników miasto utonie w górze śmieci i brudu, runie ład i porządek? chyba strażnicy nie są bardzo potrzebni bo nawet ich szef burmistrz nie gratulował im z okazji jakiegoś ich święta

innezdanie
Gość

zawsze mogą zmienić to swoją ciężką, niewdzieczną i źle opłacaną harówke na lajtowe wczasy przy taśmie w lg lub u innego atrakcyjnego pracodawcy

kk
Gość

popieram Twój wpis, bo strażnicy zajmują się wieloma zadaniami, którymi nikt inni się nie zajmie

Anna
Gość

o 8 za dużo, strata pieniędzy podatników.

wpDiscuz