Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kuciejczyk najlepszy w biegu Solidarności


Foto: Henryk Kuciejczyk z numerem 72

W ostatnią sobotę sierpnia reprezentant mławskiego Tempa Henryk Kuciejczyk wziął udział w Biegu Solidarności rozegranym w Nowogrodzie niedaleko Golubia-Dobrzynia. Na starcie stanęło ponad stu zawodników. Wśród nich nie zabrakło biegaczy z zagranicy.

Najszybciej do mety dotarł Kenijczyk Boniface Wambua. Dystans dziesięciu kilometrów pokonał w trzydzieści minut i czterdzieści dziewięć sekund. Za nim finiszowało trzech Ukraińców, a na piątej pozycji uplasował się najlepszy z Polaków, Kamil Nartowski z Bydgoszczy.

Nasz reprezentant nie musi się wstydzić swojego występu. Do zwycięzcy z Czarnego Lądu stracił zaledwie siedem minut. W klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Za to wśród rówieśników nie miał godnego rywala – kolejny biegacz, który skończył pięćdziesiąt lat, uplasował się na 23. miejscu. Średnia prędkość biegu Kuciejczyka wyniosła 15,91 kilometrów na godzinę.

Na pamiątkę zawodnik mieszkający na co dzień w Szydłowie otrzymał puchar z napisem Solidarność. Bieg został rozegrany w przeddzień rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Tegoroczna edycja była już dwudziestą czwartą w historii.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Krzysiek00
Gość
Krzysiek00

Brawo!