Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Kuciejczyk najlepszy w biegu Solidarności


Foto: Henryk Kuciejczyk z numerem 72

KSP Mława nabór

W ostatnią sobotę sierpnia reprezentant mławskiego Tempa Henryk Kuciejczyk wziął udział w Biegu Solidarności rozegranym w Nowogrodzie niedaleko Golubia-Dobrzynia. Na starcie stanęło ponad stu zawodników. Wśród nich nie zabrakło biegaczy z zagranicy.

Najszybciej do mety dotarł Kenijczyk Boniface Wambua. Dystans dziesięciu kilometrów pokonał w trzydzieści minut i czterdzieści dziewięć sekund. Za nim finiszowało trzech Ukraińców, a na piątej pozycji uplasował się najlepszy z Polaków, Kamil Nartowski z Bydgoszczy.

Nasz reprezentant nie musi się wstydzić swojego występu. Do zwycięzcy z Czarnego Lądu stracił zaledwie siedem minut. W klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Za to wśród rówieśników nie miał godnego rywala – kolejny biegacz, który skończył pięćdziesiąt lat, uplasował się na 23. miejscu. Średnia prędkość biegu Kuciejczyka wyniosła 15,91 kilometrów na godzinę.

Na pamiątkę zawodnik mieszkający na co dzień w Szydłowie otrzymał puchar z napisem Solidarność. Bieg został rozegrany w przeddzień rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Tegoroczna edycja była już dwudziestą czwartą w historii.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Kuciejczyk najlepszy w biegu Solidarności"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Krzysiek00
Gość

Brawo!

wpDiscuz