Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Senior (po)Mocny


seniorFederacja Mazowia realizuje projekt Aktywizacji Społecznej Osób Starszych pt. „Dostępne Miasta – Senior (po)Mocny w Partycypacji II”, na terenie Mazowsza.


Jest to projekt rządowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W 2014 roku realizowany był w Przasnyszu, Węgrowie, Wołominie. W bieżącym roku będzie to Mława, Pruszków, Serock. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie w każdym z wyżej wymienionych miast grupy inicjatywnej na rzecz osób starszych, zaktywizowanie jej oraz włączenie do współdecydowania. Seniorzy, którzy będą chcieli uczestniczyć w tym przedsięwzięciu otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów oraz pomoc animatora, wolontariuszy i specjalisty ds. partycypacji. Grupa inicjatywna zainicjuje proces konsultacji społecznych i przedstawi swoje postulaty władzom. Projekt zakończy się wspólnym wypracowaniem rekomendacji zmian i spisaniem kontraktu społecznego, w którym obie strony zobowiążą się do podjęcia próby wdrożenia przynajmniej jednej z wypracowanych rekomendacji. Pierwsze spotkanie odbyło się 26 sierpnia w Pracowni Rozwoju Inkubator w Mławie. Uczestniczyli w nim przybyli na spotkanie Seniorzy, Małgorzata Maciejewska specjalistka ds. partycypacji ASOS oraz Hanna Kuczkowska animator lokalny. Spotkanie przebiegało w miłej i konstruktywnej atmosferze. Postanowiono, że następne spotkanie odbędzie się 3 września br. o godz. 17-tej w Pracowni Rozwoju Inkubator ul. Stary Rynek 5 (I piętro, wejście od ul. Narutowicza). Serdecznie zapraszamy Seniorów zainteresowanych udziałem w projekcie.

Oprac. RK.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x