Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Senior (po)Mocny


seniorFederacja Mazowia realizuje projekt Aktywizacji Społecznej Osób Starszych pt. „Dostępne Miasta – Senior (po)Mocny w Partycypacji II”, na terenie Mazowsza.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Jest to projekt rządowy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W 2014 roku realizowany był w Przasnyszu, Węgrowie, Wołominie. W bieżącym roku będzie to Mława, Pruszków, Serock. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie w każdym z wyżej wymienionych miast grupy inicjatywnej na rzecz osób starszych, zaktywizowanie jej oraz włączenie do współdecydowania. Seniorzy, którzy będą chcieli uczestniczyć w tym przedsięwzięciu otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów oraz pomoc animatora, wolontariuszy i specjalisty ds. partycypacji. Grupa inicjatywna zainicjuje proces konsultacji społecznych i przedstawi swoje postulaty władzom. Projekt zakończy się wspólnym wypracowaniem rekomendacji zmian i spisaniem kontraktu społecznego, w którym obie strony zobowiążą się do podjęcia próby wdrożenia przynajmniej jednej z wypracowanych rekomendacji. Pierwsze spotkanie odbyło się 26 sierpnia w Pracowni Rozwoju Inkubator w Mławie. Uczestniczyli w nim przybyli na spotkanie Seniorzy, Małgorzata Maciejewska specjalistka ds. partycypacji ASOS oraz Hanna Kuczkowska animator lokalny. Spotkanie przebiegało w miłej i konstruktywnej atmosferze. Postanowiono, że następne spotkanie odbędzie się 3 września br. o godz. 17-tej w Pracowni Rozwoju Inkubator ul. Stary Rynek 5 (I piętro, wejście od ul. Narutowicza). Serdecznie zapraszamy Seniorów zainteresowanych udziałem w projekcie.

Oprac. RK.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500