Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przyznał się do napadu na bank


Zdjęcie: KWP Olsztyn

Zdjęcie: KWP Olsztyn


Zatrzymany w jednej z piekarni na terenie naszego powiatu 41-letni ciechanowianin, podejrzany o napad na bank w Działdowie, przyznał się też do próby okradzenia podobnej placówki w naszym mieście.

Przypomnijmy, że doszło do tego 11 sierpnia. Około południa wszedł tam mężczyzna z dużą torbą, przed jedną z pracownic położył kartkę z żądaniem wydania gotówki pod groźbą pozbawienia życia. Miał przedmiot przypominający broń palną. Jednak, gdy odmówiono mu oddania pieniędzy, zabrał kartkę i wyszedł. Sześć dni później zbliżony scenariusz miał miejsce w Działdowie. Ale tam grożącemu bronią napastnikowi gotówkę wypłacono. Jednak już po kilku dniach działdowscy stróże prawa we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wytypowali i zatrzymali podejrzanego. To 41-letni ciechanowianin, który był zatrudniony w jednej z piekarni na terenie naszego powiatu. Podczas przeszukania tego miejsca znaleźli też pistolet, który mógł zostać wykorzystany w trakcie napadu. KWP w Olsztynie ujawnia, że w trakcie rozmowy z policjantami wyznał, iż był zadłużony, a skradzione pieniądze miały częściowo spłacić te zobowiązania.

– Podejrzany usłyszał zarzut z artykułu 280 paragraf 2 Kodeksu karnego czyli napadu z użyciem broni. Grozi mu za to od 3 do 15 lat pozbawienia wolności – informuje Krzysztof Tyburski, zastępca prokuratora rejonowego w Działdowie. I zdradza, że podejrzany przyznał się również do próby rozboju w mławskiej placówce. W temacie broni – czy to prawdziwy pistolet, czy „straszak” – ma się wypowiedzieć biegły. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawę z naszego terenu początkowo prowadziła tutejsza prokuratura, później akta zostały wysłane do działdowskiej (dotarły tam wczoraj), ale ta uznała, że to postępowanie powinno się jednak toczyć w Mławie, więc zamierza je ponownie tu skierować.

el

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x