Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rocznica Solidarności


DSC01582W tym roku przypada 35 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, których owocem było powstanie związku zawodowego NSZZ Solidarność.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Porozumienia podpisywane przez komitety strajkujących robotników Wybrzeża i Śląska rozpoczęły też zmiany systemu politycznego w Polsce i zapoczątkowały – jak twierdzą niektórzy – upadek,  lub według innych – upadek na „cztery łapy” ówczesnej „Siły przewodniej narodu”

Jak co roku działacze związkowi NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze uczestniczą w obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w kolebce Solidarności – Stoczni Gdańskiej. W Mławie wyjazd organizował lokalny oddział NSZZ Solidarność. W Gdańsku uroczystości będą trwały trzy dni. Rozpoczną się festynem rodzinnym  Solidarność Pokoleń, a zakończą 31 sierpnia  złożeniem kwiatów pod historyczną bramą Stoczni.

W Mławie uroczystości związane z 35 rocznicą powstania NSZZ Solidarność odbędą się w dniach 12-13 września. Szczegółowy program mławskich obchodów wkrótce.

Red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x