Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Rocznica Solidarności


DSC01582W tym roku przypada 35 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, których owocem było powstanie związku zawodowego NSZZ Solidarność.

Porozumienia podpisywane przez komitety strajkujących robotników Wybrzeża i Śląska rozpoczęły też zmiany systemu politycznego w Polsce i zapoczątkowały – jak twierdzą niektórzy – upadek,  lub według innych – upadek na „cztery łapy” ówczesnej „Siły przewodniej narodu”

Jak co roku działacze związkowi NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze uczestniczą w obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w kolebce Solidarności – Stoczni Gdańskiej. W Mławie wyjazd organizował lokalny oddział NSZZ Solidarność. W Gdańsku uroczystości będą trwały trzy dni. Rozpoczną się festynem rodzinnym  Solidarność Pokoleń, a zakończą 31 sierpnia  złożeniem kwiatów pod historyczną bramą Stoczni.

W Mławie uroczystości związane z 35 rocznicą powstania NSZZ Solidarność odbędą się w dniach 12-13 września. Szczegółowy program mławskich obchodów wkrótce.

Red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz