Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rocznica Solidarności


DSC01582W tym roku przypada 35 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych, których owocem było powstanie związku zawodowego NSZZ Solidarność.

Porozumienia podpisywane przez komitety strajkujących robotników Wybrzeża i Śląska rozpoczęły też zmiany systemu politycznego w Polsce i zapoczątkowały – jak twierdzą niektórzy – upadek,  lub według innych – upadek na „cztery łapy” ówczesnej „Siły przewodniej narodu”

Jak co roku działacze związkowi NSZZ Solidarność Regionu Mazowsze uczestniczą w obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w kolebce Solidarności – Stoczni Gdańskiej. W Mławie wyjazd organizował lokalny oddział NSZZ Solidarność. W Gdańsku uroczystości będą trwały trzy dni. Rozpoczną się festynem rodzinnym  Solidarność Pokoleń, a zakończą 31 sierpnia  złożeniem kwiatów pod historyczną bramą Stoczni.

W Mławie uroczystości związane z 35 rocznicą powstania NSZZ Solidarność odbędą się w dniach 12-13 września. Szczegółowy program mławskich obchodów wkrótce.

Red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500